banner1322
x

ASELSAN'dan Bahreyn çıkarması

ASELSAN, Bahreyn'in deniz platformu kullanımına yönelik olarak, uzaktan komutalı silah sistemlerinin ihracatına ilişkin yeni bir satış sözleşmesi gerçekleştirdi.

ASELSAN'dan Bahreyn çıkarması
Endüstrideara

ANKARA (AA) - ASELSAN, Bahreyn'e uzaktan komutalı silah sistemi ihracatı yapacak.

Konuyla ilgili olrak kurum tarafından yapılan açıklamaya göre, Bahreyn'in deniz platformu kullanımına yönelik olarak, uzaktan komutalı silah sistemlerinin ihracatına ilişkin bu ülkeyle yeni satış sözleşmesi gerçekleştirildi.

ASELSAN, geçen sene yakaladığı satış ve üretim rekoru performansını 2020 yılında da devam etirmeyi planlıyor.

Körfez ülkelerine gerçekleştirdiği son uzaktan komutalı silah sistemi ihracatının yanı sıra 10 seneyi aşkın bir süredir Körfez pazarında varlık gösteren ASELSAN, bölgeye doğrudan satış, teknoloji transferi programları, yerel üretim ve ortak girişim şirketleri aracılığıyla savunma ve teknoloji çözümleri sağlıyor.

Körfez İş Birliği Konseyi üyesi ülkelere ve özellikle Bahreyn'e yönelik gelecek dönemde yatırım ve iş birliği alanlarını geliştirmeyi hedefleyen ASELSAN, sürdürülebilir büyüme stratejisinin sonucu olarak, çeşitli kara ve deniz platformlarında kullanılabilen farklı konfigürasyonlarda geliştirdiği uzaktan komutalı silah sistemlerini 20 farklı ülkenin kullanımına iolanak tanıdı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 11:05
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını