ABB Robotik ile küresel hassas cihaz ve hizmet tedarikçisi METTLER TOLEDO, ABB robotlarını METTLER TOLEDO'nun laboratuvar cihaz yönetimi yazılımı LabX™ ile sorunsuz bir şekilde entegre eden yenilikçi bir çözüm sunmak için Mutabakat Anlaşması (MOU) imzaladı.

SÜRDÜRÜLEBİLİR EVLERDE YENİ DÖNEM ROBOTİK MİKRO EVREN SÜRDÜRÜLEBİLİR EVLERDE YENİ DÖNEM ROBOTİK MİKRO EVREN

"SEKTÖRDEKİ EN YÜKSEK İZLENEBİLİRLİĞİ SAĞLAYACAĞIZ"

İş birliğiyle METTLER TOLEDO'nun LabX yazılımı, ABB'nin OmniCore™ robot kontrol üniteleri ile sorunsuz bir şekilde entegre olacak ve LabX'in robotik laboratuvar iş akışlarını düzenlemesine olanak tanıyacak. Müşteriler, ABB robotlarının esnekliğini, kullanım kolaylığını ve hassasiyetini LabX'in güvenli veri yakalama, yöntem kontrolü ve cihaz yönetimiyle birleştirerek laboratuvar verimliliğini artırabilir, sistem karmaşıklığını azaltabilir, veri kalitesini, güvenlik ve mevzuat gerekliliklerini karşılayabilir. Bu aynı zamanda bilim adamlarını ve laboratuvar teknisyenlerini sıradan, tekrarlanan görevlerden kurtarır; yaygın hataların ortadan kaldırılması ve verimlililiğin optimize edilmesi sayesinde laboratuvar profesyonellerine veri analitiği gibi daha yüksek değerli faaliyetleri sürdürmeleri için ek zaman sağlanabilir.

ABB Hizmet Robotları Yöneticisi Jose Manuel Collados şöyle konuştu: "METTLER TOLEDO laboratuvar ekipmanlarını, LabX platformu aracılığıyla iletişim kuran ABB'nin kolaboratif robotlarıyla (cobotlar) birleştirerek operasyonları destekleyeceğiz ve sektördeki en yüksek izlenebilirliği, verimliliği ve veri yönetimini sağlayacağız. METTLER TOLEDO ile olan işbirliğimiz, laboratuvar otomasyonunda yeni olanakların kilidini açarak ilaç, kimya, yiyecek ve içecek, yarı iletkenler ve pil endüstrilerinde verimlilik ortaya çıkaracak ve kaynakların kilidini açacak." dedi.

SEZGİSEL VE STANDARTLAŞTIRILMIŞ BİR ARAÇ SETİ

METTLER TOLEDO Laboratuvar Bölümü Başkanı Stefan Heiniger, "Özellikle süreç sürelerini ve insan hatasını en aza indirirken aynı zamanda yüksek kaliteli veri ve bilgi üretimini de destekleyebildiğinizde, büyük inovasyon tezgahta başlar. METTLER TOLEDO ve ABB, her boyut ve türdeki laboratuvarların ihtiyaçlarını karşılayan, yeni düzeyde otomasyon, hız ve içgörüler sunacak ve aynı zamanda maliyetleri azaltacak güçlü, sezgisel ve standartlaştırılmış bir araç seti sağlayacak." dedi.

İş birliği, ABB'nin otomasyonun faydalarını dünya çapında yeni segmentlere taşımaya yönelik devam eden stratejisinin bir parçası ve Houston'daki Texas Tıp Merkezi'ndeki Yaşam Bilimleri ve Sağlık Hizmetleri laboratuvarının yanı sıra, Şangay'daki Zhangjiang Robot Vadisi'nde yeni açılan Yaşam Bilimleri ve Sağlık Hizmetleri için Açık İnovasyon Laboratuvarı'ndaki çalışmaları ile de tamamlıyor.
 

Editör: Ayşete Yavaş