Her geçen yıl daha da önem kazanan enerji tasarrufu, sürdürülebilir bir gelecek oluşturma çalışmalarında kritik bir rol oynuyor. Dünya genelinde artan enerji ihtiyacını karşılayabilmenin yolu yüksek maliyetlerden kaçınarak enerjiyi doğru şekilde kullanmaktan geçiyor. Türkiye'de enerjinin yüzde 35'inin konutlarda ısınma amacıyla kullanıldığını belirten Egepen Deceuninck Genel Müdür Yardımcısı Tamer Özen, doğru kapı ve pencere tercihi yapılmadığında ısı kaybı ve enerji verimsizliği yaşandığını vurguluyor.

"PVC KAPLI PENCERE VE KAPI SİSTEMLERİ ENERJİ TASARRUFUNA YARDIMCI OLUYOR"

Egepen Deceuninck Genel Müdür Yardımcısı Tamer Özen, "Enerji, gıda ve su krizi kapımızda. Sürdürülebilir yaşam ve dünyamızın geleceği için enerjiyi verimli şekilde kullanmayı ikinci plana bırakmamız mümkün değil. Tüm dünyada artan nüfus artışı ile beraber enerjiye duyulan ihtiyaç da artıyor. Şu anda, Türkiye'de enerjinin yüzde 35'i konutlarda ısınma amacıyla tüketiliyor. Evlerdeki ısı kaybının dörtte biri ise yanlış pencere ve kapı tercihinden kaynaklanıyor. Bu nedenle özellikle evlerimizde ve ofislerde kapı ve pencereleri doğru tercih etmek büyük bir önem taşıyor. Günümüzde geliştirilen PVC kaplı pencere ve kapı sistemleri, son teknoloji ile üretildiği için hem ısı ve ses yalıtımı sağlıyor hem de uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Özellikle yağmurlu havalarda yağmur alma ve hava geçirme gibi sıkıntı yaşatmayan PVC kapı ve pencereler, enerji tasarrufunda etkili bir rol oynuyor." diye konuştu.

MASDAF, MÜHENDİS ADAYLARINA POMPA SEKTÖRÜNÜ TANITTI MASDAF, MÜHENDİS ADAYLARINA POMPA SEKTÖRÜNÜ TANITTI

"AR-GE MERKEZİMİZDE TASARRUFA YÖNELİK ÜRÜNLER GELİŞTİRİYORUZ"

Özen, konuşmasını şöyle tamamladı: "Ege Profil olarak, 2017 yılında kurduğumuz, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescilli Ar-Ge Merkezimizde, enerji tasarrufuna katkı sağlayan yenilikçi ürünleri tasarlayarak kullanıcılarımızla buluşturuyoruz. Özellikle, "Pasif Ev Komponenti Sertifikası" almaya hak kazanan Legend Serisi, ses ve hava yalıtımında üst düzey bir performans sağlıyor. Bu ürünlerimizin yanı sıra, pencere ve kapıda sorun yaşayan tüm tüketiciler için hayata geçirdiğimiz Assist Hizmetimiz ile PVC pencere ve kapılardaki tüm sorunlar için müşterilerimize hızlı ve pratik şekilde çözümler üretiyoruz."