Basınçlı havanın bulunmadığı ve verimliliğin odak noktası olduğu her yerde tamamen elektrikli vakum sistemleri talep görüyor. Üretim ve montajın yanı sıra otonom taşıma sistemleri ve robotlarda daha çok görülüyor. J. Schmalz GmbH'nin yeni Kompakt vakum jeneratörü GCPi, verimli bir çift kafalı diyaframlı pompanın yardımıyla kullanım için gereken vakumu üretiyor. Basınçlı hava yerine sadece 24 voltluk bir enerji beslemesiyle çalışıyor. Örneğin, bir aküden beslenebiliyor. Entegre enerji tasarrufu kontrolü sayesinde, pompanın hızı gerektiği gibi kontrol ediliyor ve ilgili iş parçası için optimize ediliyor.

YENİ KOMPAKT VALF İLE HIZLI ÇEVRİM SÜRELERİ

GCPi, IoT'ye de hazır; proses parametreleri, entegre IO-Link arayüzü veya dijital kontrol sinyalleri aracılığıyla giriliyor. Ayrıca cihaza takılı LCD dokunmatik ekran üzerinden parametre girişi yapılabiliyor. Kullanıcı, entegre NFC arayüzü aracılığıyla proses ilgili bilgileri okuyup, analiz yapabiliyor.

Schmalz, GCPi'yi ek donanım olarak yeni LQE kompakt valf ayrıca şu yollarla çalıştırılabiliyor: Tamamen elektrikli 3/2 yollu valf kompakt bir tasarıma sahiptir ve doğrudan tutucuya monte edilebilir. Bu, vakum sisteminin sürelerini önemli ölçüde hızlandırır. Vakumu hattını izleyen LQE'ye entegre edilmiş bir sensör, daha da fazla proses güvenilirliği sağlar. Vakum sisteminde bağımsız vakum devreleri uygulanacaksa, merkezi olmayan kontrol için birkaç LQE kompakt valf kullanılır. Bunun için gereken vakum merkezi olarak GCPi tarafından oluşturulur.

VALTEK'TEN TOZ PATLAMASINA KARŞI ALINABİLECEK ÖNLEMLER VALTEK'TEN TOZ PATLAMASINA KARŞI ALINABİLECEK ÖNLEMLER