Sabancı Üniversitesi Inovent ortaklığıyla Malzeme Bilimi ve Nanomühendislik programı öğretim üyesi Burcu Saner Okan'ın kurduğu Euronova İleri Nesil Sürdürülebilir Plastik Malzemeler Şirketi, kendi alanında büyük bir yatırım alarak bir ilke imza attı.

Otomotiv sektöründe faaliyet göstermekte olan Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan ve aynı zamanda girişimci ve melek yatırımcı Ahu Serter liderliğinde, Euronova’ya hisse karşılığında yapılan yatırım turuna ayrıca Farplas CEO'su Emin Ataç ve Farplas İcra Kurulu Üyesi Tolga Yalgı da doğrudan katılım gösterdiler.

"SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE İNOVASYON TAAHHÜDÜMÜZÜN BİR GÖSTERGESİ"

Şevket Çelikkanat İpekyol'un Bilişim Yatırımları Hakkında Konuştu Şevket Çelikkanat İpekyol'un Bilişim Yatırımları Hakkında Konuştu

Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Serter konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Sabancı Üniversitesi Inovent ve Fark Holding arasındaki iş birliği, sanayi-üniversite ilişkisine en iyi örneklerden biridir. Bu iş birliği, 2012 yılında Sabancı Üniversitesi öğretim üyesi Özge Akbulut'un kurduğu Surgitate yatırımı ile başlamış olup, artarak ve başarıyla devam etmektedir. Euronova'ya yaptığımız yatırım, sürdürülebilirlik ve inovasyon taahhüdümüzün bir göstergesidir. Euronova'nın malzeme teknolojileri doğayı korurken endüstriye değer katıyor. Bu ortaklık, daha sürdürülebilir bir gelecek için önemli bir adımdır." ifadelerine yer verdi.

Editör: Haber Merkezi