ASO 2. ve 3. OSB'nin Başkanı Değişti: Peki Yeni Başkan Kim Oldu? ASO 2. ve 3. OSB'nin Başkanı Değişti: Peki Yeni Başkan Kim Oldu?

Siemens Türkiye, OSB buluşmalarına devam ediyor. 10-11 Haziran tarihleri arasında Ankara HiltonSA otelinde bir toplantı düzenleyen Siemens Türkiye; OSB enerji dağıtım şebekesi yöneticileri ve OSB bölge müdürleriyle bir araya geldi. Forumda ayrıca, OSB’lerin gelecekte karşılaşacağı sorunlar, rekabet gücünün artırılması için yapılması gerekenler, yasal mevzuattaki değişikliklere yönelik atılması gereken adımlar ve global trendler masaya yatırıldı. Toplantıda Siemens’in OSB’lerin sorunlarına yönelik çözüm ve teknolojileri tanıtılırken, özellikle global ve yerel riskleri karşında kendilerini geleceğe nasıl hazırlayacakları anlatıldı. “Stratejik ve Verimli Büyüme Paneli’nde” bir araya gelen Adana OSB, Gaziantep OSB ve Konya OSB yöneticileri tecrübelerini ve uygulama örneklerini paylaştılar. 
 
Siemens Türkiye Elektrifikasyon ve Otomasyon Birimi Ülke Yöneticisi Cengiz Bozbey “Türkiye genelinde 400’ün üzerinde bulunan OSB’lerde, Türkiye’nin toplam sanayi üretiminin %45’ni ve ülke ihracatının %25’nin OSB’lerde üretim yapana firmalar tarafından gerçekleşmekte.  Endüstrinin kalbi olan OSB’lerin global pazarlara açılma ve ihracatın artırılması için siber güvenlik önlemleri üzerine kurulu dijital dönüşüm ve akıllı altyapılarla donatılmaya, ayrıca daha fazla çevre dostu üretim ve yenilenebilir enerji kullanımına ihtiyacı var. Bu nedenle, Siemens'in yıllara dayanan tecrübesi ve geniş ürün yelpazesi kendini ispatlamış çözüm örneklerimizi bu toplantıda diğer OSB’lerle paylaşmaktan gururluyuz” dedi.
 

Editör: Ayşete Yavaş