Zirve’de otomotiv ve yan sanayi çözümleriyle tam not aldı

Fanuc, güncel teknolojiyle geliştirdiği otomotiv ve yan sanayi çözümlerini Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nde görücüye çıkardı.

Zirve’de otomotiv ve yan sanayi çözümleriyle tam not aldı
Endüstri 40 Zirvesi

Fanuc, 1-3 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen 5. Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nde otomotiv ve yan sanayi ihtiyaçlarına cevap veren yeni nesil robotlarıyla ziyaretçilerini ağırladı, son teknolojilerini görücüye çıkardı.  

Zirve özelinde 7 eksen punta kaynak robotunu sektör temsilcilerine tanıtan firma, robotun kabiliyetlerini bir otomotiv gövdesi üzerinde spot kaynağı işlemi sergileyerek gösterdi.

HÜCREYİ YÜZDE 30 KÜÇÜLTÜYOR

Zirve’de 7 eksen punta kaynak robotunu ve insanla iş birliği içerisinde çalışan işbirlikçi robotu CR4iA’yı sektör temsilcilerinin beğenisine sunan firma, katılımcılardan tam not aldı. 

Otomotiv endüstrisi için tasarlanan 7 eksenli punta kaynak robotu, standartta olan 6 eksenli robotun 2. ve 3. ekseni arasında bir eksen daha eklenerek daha ufak alanlarda daha esnek hareketi mümkün kılıyor.

Firma, robot sayesinde hücreyi yüzde 30 oranında küçülterek kullanıcılarına büyük bir avantaj sağlıyor. 

“BİZİM İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR”

Günümüz robot teknolojisinde yenilikçi çözümlere ihtiyaç olduğunu dile getiren Fanuc Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, küçük ve orta ölçekli birçok şirket ile çözümlerini buluşturdukları Zirve’nin kendileri açısından büyük önem taşıdığını belirtti. 

Zirve çerçevesinde otomotiv ve yan sanayi ihtiyaçlarına çözüm sunan yeni nesil teknolojilerini sektörün bilgisine sunduklarını kaydeden Yiğit, “Otomotivin daha hızlı, daha dar alanda robot kullanımı ve daha kısa çevrim süreleri ihtiyacını göz önünde bulundurarak oluşturulan 7 eksen punta kaynak robotumuzu ziyaretçilerimize sergiledik.” şeklinde konuştu.

“ÖNEMLİ BİR İHTİYACA HİZMET EDİYOR”  

Hand-guidance olarak bilinen robot programlamasını elle öğretme uygulaması gibi yenilikçi teknolojilere odaklandıklarını ifade eden Yiğit, bunların yanı sıra günümüz teknolojisinde cobot’ların herhangi bir güvenlik bariyeri/fensi olmaksızın insanla birlikte çalışabilmelerinin önemli bir ihtiyaca hizmet ettiğini vurguladı.

Yiğit Zirve’de ayrıca, Fanuc cobot’larının elle öğretme (hand guidance) özelliği ile çok kolay programlanabileceğini ziyaretçilerinin deneyimlerine sunduklarını söyleyerek sözlerini tamamladı. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 11:12
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Roboride

Dergiler