Yüzde 30 verim elde ettik

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nin ikinci gününde seramik sektörüne yönelik sunduğu çözümleri anlatan Hamle Mühendislik’ten İlker Ayaz, robotlarla yüzde 30’a yakın verim sağladıklarını belirtti.

Yüzde 30 verim elde ettik
Robot Zirvesi

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nin ikinci gününde İnşaat / Yapı Malzemeleri / Çimento / Seramik / Kimya / Boya / Kozmetik / Cam sektörlerinde robotlu çözümler panelinde konuşan Hamle Mühendislik Proje Mühendisi İlker Ayaz, yerli robot firması olarak bir ilki başardıklarını kaydetti. 

Ayaz, “Geçen yılki Zirve’de Atak robotumuzu tanıtmıştık. Bu yıl Delta tipi robotumuzu tanıtıyoruz. Gelecek yıl Scara, ondan sonraki yıl da Palletizer robotlarımızı sunmak istiyoruz. Böylelikle yerli endüstriyel robot üreten firma olarak bir ilki başarmış olacağız.” dedi.

Seramik sektöründe İdevit firmasına endüstriyel robotlar ile sırlama ve taşlama proseslerinde çözümler sunduklarını kaydeden Ayaz, “Sırlama için robotik otomasyon geliştirdik ve firelerde yüzde 15-20 civarında bir düşüş sağladık. Taşlamada ise kaç milim taşlanması gerektiğini robota gösterdik ve yüzde 30’a yakın verim elde ettik. Bu sayede aynı kalite ve standartlarda ürün elde ettiler. Böylece hem insan hem de ürün kalitesi için zor olan bir prosesi kolaylaştırmış olduk.”


 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 13:47
YORUM EKLE

Omron 2

Fanuc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını