Yıldız: Projelerimizin yüzde 85’ini yurt dışında gerçekleştiriyoruz

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nin katılımcıları arasında yer alan Siff, otomotiv yan sanayi alanında sunduğu çözümleri ziyaretçilerle paylaştı.

Yıldız: Projelerimizin yüzde 85’ini yurt dışında gerçekleştiriyoruz
Endüstri 40 Zirvesi

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi kapsamında bir araya geldiğimiz Siff Ticaret Yöneticisi Özgür Yıldız ile otomotiv yan sanayi sektörünün beklentilerini ve son dönemde hayata geçirdikleri projeleri konuştuk. Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’ne ilk yapılmaya başlandığı zamandan beri katıldıklarını ve her sene kaynak otomasyonu, direnç kaynakları, robotik kaynak penseleri ile bu ürünlerin ekipmanlarını tanıttıklarını söyleyen Yıldız, Bu ürünlerin Türkiye’deki tek yerli üreticisi olduklarına da dikkat çekti. Yıldız konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Çalışmalarımızın yüzde 80’ini otomotiv sektörü oluşturuyor. Onun dışında beyaz eşya, savunma sanayi ve sağlık sektörü gibi birçok alanda çalışmalarımız devam ediyor. Son iki yıldır projelerimizin birçoğunu yurt dışındaki fabrikalarda gerçekleştiriyoruz. İlk başlarda bu oran yüzde 25 iken bugün yüzde 80’ini oluşturuyor. Hizmet verdiğimiz ülkeler arasında; İngiltere, Almanya, İtalya, Polonya, Yunanistan ve Macaristan gibi yerler yer alıyor. 2019 yılında ihracat ağımızı genişleterek bu bölgelerde kurulan fabrikalara robotik ve tam otomasyonlu sistemler kurmayı hedefliyoruz.” 


ODAK NOKTAMIZ OTOMOTİV YAN SANAYİ SEKTÖRÜ
Sektördeki otomotiv firmalarının birçoğu ile çalıştıklarını söyleyen Yıldız, odaklandıkları alanın ana sanayiden ziyade büyük yan sanayi firmaları oluşturduğunu söyledi. Yan sanayinin ihtiyaçlarını ise şu sözlerle aktardı: “Otomotiv yan sanayi firmaları ile çalışmayı tercih ediyoruz çünkü oralardaki projeler çok daha çeşitli ve kaynaklı üretim konusundaki açmazlar daha fazla. Biz o firmalar için proje çözümü sunuyoruz. Bu sektörden bizimle çalışmak isteyen firmalar olursa onlarla projeyi başlatıyoruz ve müşteriye uygun çözüm sunuyoruz. Her müşterini isteği, arzusu, beklentisi birbirinden farklı oluyor.” 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 17:22
YORUM EKLE

Omron 2

Schmalz

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını