Yeni projesi plastik şişe paletleme robotunu devreye aldı

Tara Robotik Otomasyon, Türkiye’nin en büyük plastik üreticilerinden olan firmanın fabrikasında pet ambalaj plastik şişe paletleme robotunu devreye aldı.

Yeni projesi plastik şişe paletleme robotunu devreye aldı
Endüstrideara

Tara Robotik Otomasyon, Türkiye’nin en büyük plastik üreticilerinden biri olan firmanın fabrikasında pet ambalaj plastik şişe paletleme robotunu devreye aldı.

ABB’nin IRB 4600 marka yüksek hızlı endüstriyel robot kolunun kullanıldığı sistemin çalışması şu şekilde gerçekleştiriliyor: Öncelikle pet şişirme makinasından çıkan pet ambalaj plastik şişeler konveyörler tarafından sırlanıyor.

Sırlandıktan sonra firmanın mühendisleri tarafından özel olarak geliştirilen robot eli ile plastik pet şişelerin bir sırası tek bir kerede alınarak karton koliye dizimi yapılıyor.

Koli dolduktan sonra robot otomatik el değiştirme tool changer sistemi ile elini değiştiriyor ve ardından koliyi ya da tavayı palete diziyor.

Diğer yandan firmanın, ücretsiz keşif ve yerinde tespit hizmetleri de devam ediyor. Firma bu kapsamda, müşterilerinin sahasına giderek hatlarını detaylı olarak inceliyor ve incelemelerle birlikte iş birliğiyle hatları iyileştirme, verimliliğini artırmaya yönelik projeler sunuyor.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2020, 13:12
YORUM EKLE

Novexx

Fanuc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını