YENİ NESİL SCARA ROBOT SERİSİNİ LANSE EDİYOR

Omron, yeni i4L SCARA robot serisini pazara sunuyor. Üst düzey ölçeklenebilirlik, önleyici bakım, entegrasyon esnekliği sunan yeni seri, dijital montaj dahil çeşitli uygulamalarda öne çıkıyor.

YENİ NESİL SCARA ROBOT SERİSİNİ LANSE EDİYOR
Enerji Zirvesi

Yeni i4L SCARA robot serisini pazara sunan Omron, sınıfına kıyasla üst düzey ölçeklenebilirlik, önleyici bakım, entegrasyon esnekliği ve kalite sunuyor.

Kompakt ve az yer kaplayan tasarımı sayesinde kurulumu kolay ve ek donanım ya da braket gerektirmeden masaya veya duvara monte edilebiliyor. Kompakt yapısı ve esnek programlama özelliğiyle i4L, dijital montaj dahil çok çeşitli robot uygulamaları için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor.

ÇALIŞMA SÜRESİNİ ARTIRIYOR

i4L, tabanındaki Ethernet bağlantısı ile kolay entegrasyon sağlarken bakım alarmları ve RGB tavan ışığı sayesinde maksimum çalışma süresi sunuyor.

Durum ışığı, sorunları daha hızlı ve daha verimli şekilde tanılamaya yardımcı olarak ömür döngüsünün her aşamasında ürünün sunduğu değeri en üst düzeye çıkarıyor. Yüksek hızlı tekrarlanabilir uygulamalar için ideal ve 350, 450 ve 550 mm erişimli üç çalışma alanı seçeneğiyle sunuluyor.

"MALZEME TAŞIMAYI GÜVENLİ OLARAK OTOMATİKLEŞTİRİYOR"

Yeni seri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan OMRON Endüstriyel Otomasyon Şirketi Robotik İş Geliştirme Projesi Kıdemli Genel Müdürü Motohiro Yamanishi, "OMRON, müşterilerin robot teknolojilerimizle gelişmiş ve esnek bir üretim ortamı gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için sayısız kaynak yatırımı yaptı. Müşterilerimize uygun bir fiyata rekabetçi performans ve güvenilirlik sunan yeni i4L SCARA robotu, bu girişimi bir adım daha ileri taşımada kilit rol oynayacak. i4L SCARA malzeme taşıma işlemlerini güvenli bir şekilde otomatikleştiriyor. Bu alan aynı zamanda, iş gücü sıkıntısı sorunlarının üstesinden gelmenin yanı sıra koronavirüsün küresel yayılımının beraberinde getirdiği riskleri yönetmek için de bir yöntem olarak, dünya genelinde endüstriyel robotlarla beraber hızla geliştiriliyor." ifadelerini kullandı.

OMRON Robotics and Safety Technologies Başkanı ve CEO'su Tom Mathias ise, "Hızlı üretim ortamları hız ve esneklik gerektirir. Yeni robotumuz, insanlarla aynı çalışma ortamında günde 24 saat yorulmadan, zamanında ve güvenli bir şekilde çalışabildiği için şirketlerin bu sorunu çözmelerine yardımcı olabilir" dedi.

HANGİ ÖZELLİKLERE SAHİP?

Yeni modelin öne çıkan özelliklerinden bazıları şunlar: 

Kolay entegrasyon: i4L, kompakt ve az yer kaplayan tasarımıyla kolay entegrasyon sunar. Yatay (masaya monte) veya dikey (duvara monte) montaj, ek adaptör veya braket olmadan yapılabilir. Kablo bağlantıları, montaj yüzeyinden çıkacak veya montaj yüzeyine paralel olacak şekilde düzenlenebilir. 

Maksimum çalışma süresi: i4L, daha hızlı sorun tanılama sayesinde çalışma süresini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur. Benzersiz ve son derece görünür çok renkli LED tavan ışığı, kestirimci bakım olanağı sunar ve robotun durumunu kolayca görebilmenizi sağlar.

Performans: i4L, bir hafif hizmet tipi SCARA robotuna göre yüksek ataletli hareket ve tekrarlanabilirlik sunarak ihtiyaç duyduğunuz yüksek performansı sağlar. Birden fazla robot dağıtırken basit entegrasyon ve senkronizasyon sayesinde kurulum karmaşıklığını ve programlama süresini azaltır.

Üretkenlik: OMRON, standart SCARA robotunu iş yerinde daha fazla üretkenlik için bir üst seviyeye taşıdı. i4L'nin hızı, malzeme taşımayı hızlandırmaya ve malzeme maliyetlerini azaltmaya yardımcı olurken insan kaynaklarını da üretkenliği en üst düzeye çıkaran diğer görevler için serbest bırakır.

Robotun ek özellikleri ise şöyle:

•    5 kg maksimum taşıma kapasitesi
•    350 mm/450 mm için ağırlık = 15 kg
•    550 mm (180 mm Mil) için ağırlık = 16,38 kg
•    550 mm (350 mm Mil) için ağırlık = 16,52 kg


 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2021, 18:04
YORUM EKLE

Omron 1

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını