banner1322
x

Yeni hafif kolaboratif robotunu Japonya’da görücüye çıkardı

Tokyo'da düzenlenen IREX'e katılan Fanuc, ilk kez robot kullanmak isteyen müşteriler için ideal bir seçenek olan CRX-10iA cobotu görücüye çıkardı ve sektör profesyonellerinden tam not aldı.

Yeni hafif kolaboratif robotunu Japonya’da görücüye çıkardı
Robot Zirvesi

Geçtiğimiz günlerde Tokyo’da düzenlenen dünyanın en büyük robot fuarı IREX’e katılan Fanuc, otomasyona yön veren yenilikçi teknolojileriyle fuara katılan ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

İmalat işçileriyle birlikte çalışarak tamamen yeni bir endüstriyel robot seviyesi oluşturan hafif cobot CRX-10iA, mevcut CR serisi cobotlarına kıyasla oldukça hafif ve otomatik yönlendirmeli araçlar (AGV) gibi çok çeşitli uygulamalarda kullanılabiliyor.

Ayrıca CRX-10iA'nin El Kumandası (Teach Pendant), özel bir yeni kullanıcı ara yüzü ile kullanım kolaylığını artıran bir tablet bilgisayar ile değiştirilebiliyor.

Yeni kullanıcı ara yüzü, özellikle sezgisel kullanımla çok az programlama deneyimi olan kullanıcılar için uygun olmasıyla beğeni kazanıyor. 

2 FARKLI KOL UZUNLUĞU VE 10 KG YÜK TAŞIMA KAPASİTESİ

 Üretimde ilk kez robot kullanmak isteyen müşteriler için ideal bir seçenek olarak öne çıkan CRX-10iA, küçük ve orta ölçekli şirketlerin üretim süreçlerinde önemli görevler üsteleniyor.  1,2 metrelik ve 1,4 metrelik iki farklı kol uzunluğuna sahip olan CRX-10iA, 10 kilogram yük taşıma kapasitesiyle kullanıcısının işini kolaylaştırıyor. 

BASİT FONKSİYONLAR VE PROGRAMLAMA

Ergonomik tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken CRX-10iA,  kullanıcısı için oldukça basit parametreleriyle öne çıkıyor.

"Yeşil" CR serisindeki diğer robotlar gibi konteynerlerin veya raf sistemlerinin otonom yüklenmesini ve boşaltılmasını sağlayan bir görüş sistemi ile donatılan CRX-10iA, metal blokları bir ROBODRILL tezgahına yükleyebiliyor ve bunu tasarımındaki 3D kamera sensörünü kullanarak yapıyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2020, 09:49
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını