banner1322
x

Üretimin Geleceğini Şekillendiren Zirveleri 7 Bin Profesyonel Ziyaret Etti

Robot Yatırımları Zirvesi ve Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi 1-3 Ekim 2019 tarihleri arasında Yeşilköy İstanbul’da gerçekleştirildi. Üretim teknolojilerinin sergilendiği Zirveleri geçen yıla oranla yüzde 10 artışla 7.064 kişi ziyaret etti.

Üretimin Geleceğini Şekillendiren Zirveleri 7 Bin Profesyonel Ziyaret Etti
Enerji Zirvesi

Endüstri Medya, öncelikle 'gündeminde üretim teknolojilerine yatırım yapma planı olan' işletmeleri, yıl içindeki yayıncılık faaliyetleriyle tespit ediyor. Ardından her sektörün kendi ihtiyaçlarına göre butik Zirveler organize ediyor. Böylece sektörle ilgisi olmayan ziyaretçi potansiyeli en aza indiriliyor ve katılımcı firmaların ilgili ziyaretçilere daha çok zaman ayırabilmelerine olanak sağlıyor. Bu sistemle bu yıl beşincisi düzenlenen Robot Yatırımları ve Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi yine çok sayıda iş bağlantılarına sahne oldu. Üretim süreçlerini otomatik hale getirmek ve dijitalleştirmek isteyen firmalar için her yıl rehber niteliğinde olan organizasyonu 2018 yılında 6.411 kişi ziyaret ederken, bu yılın ziyaretçi sayısı 7.064 kişiye ulaştı.

ZİRVELER BOYUNCA PANELLERE İLGİ BÜYÜK OLDU

Zirveler kapsamında gerçekleştirilen panellerde; otomotiv, beyaz eşya, gıda, yiyecek, içecek, ilaç, ambalaj, hızlı tüketim sektörlerindeki robotlu çözümler masaya yatırıldı. Sektörde, alanında uzman kişilerin konuşmacı olarak katıldığı panellerde, sektör sektör yapılan tüm uygulamalar ve sektörel deneyimler konuşuldu. Panellere katılan dinleyiciler, merak ettikleri konuları konuşmacılara sorma imkanı buldu. Yoğun ilgi gören panellerde, sektörel uygulamalar ve firmaların kendi deneyimleri doğrultusunda yaptığı paylaşımlar, her sektör için adeta dijital bir yol haritası oldu.

YERLİ VE YABANCI SANAYİCİLER BU ZİRVEDE BULUŞTU

Robot Yatırımları ve Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi ve Sergisi, yerli ve yabancı sanayicileri bir araya getirdi. Organizasyonun içinde gerçekleşen B2B İhracat Zirvesi kapsamında, fabrikaların robot satın alma temsilcileri ile Türkiye’den katılan robot üretici firmaları bir araya gelerek karşılıklı olarak satın alma görüşmeleri gerçekleştirdiler. Rusya, Mısır, İran, Azerbaycan, Belarus ve Ukrayna’dan gelen; otomobil, beyaz eşya, iş makinaları, traktör, tank, otomobil-kamyon motoru üretimi yapan büyük fabrikaların yetkili ve karar vericilerinin katılımıyla gerçekleşen görüşmelerde çok sayıda yeni iş bağlantısı kuruldu.

GELEN ZİYARETÇİLERİN DAĞILIMI

Sektör profesyonelleriyle yatırım yapmak isteyen firmaları buluşturan ve farklı konseptiyle alanında tek olan Robot Yatırımları Zirvesi ve Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi’nin sektör dışı ziyaretçi profili bu sene minimuma indirildi. Gelen ziyaretçilerin profili değerlendirildiğinde Zirveleri ziyaret eden kişilerin yüzde 50’sinin firmalarda yatırım kararını doğrudan etkileyen ve belirleyen kişiler olduğu gözlemlendi.

* Toplam ziyaretçi rakamı olan 7.064 kişiye öğrenciler dahil değildir.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 10:15
YORUM EKLE

Entek

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını