banner1322
x

Ünver: Tüm otomotiv sektöründe temassız sensör çözümleri kullanılıyor

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nin otomotiv, beyaz eşya ana ve yan sanayi sektöründeki robot çözümleri panelinde konuşan Balluff Genel Müdürü Çağrı Ünver, temassız sensör çözümleri ile sektöre sağladıkları avantajları anlattı.

Ünver: Tüm otomotiv sektöründe temassız sensör çözümleri kullanılıyor
Endüstri 40 Zirvesi

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nin birinci panelinde ele alınan otomotiv - beyaz eşya ana ve yana sanayi sektöründe gelişen yeni teknolojiler konuşuldu. Türkiye’deki yerli otomotiv üreticilerine temassız sensör çözümlerini sunduklarını söyleyen Balluff Genel Müdürü Çağrı Ünver, bu sistemin avantajlarını anlattı. Ünver konuşmasına şu şekilde devam etti: “Otomotiv sektöründe tercih edilen robotlu sistemlerle birlikte Balluff olarak temassız sensör çözümleri sunuyoruz. Sunduğumuz bu sistemleri bugün Türkiye’deki yerli otomobil üretici firmalarda devreye aldık. Dolayısıyla bugün Türkiye’de tüm otomotiv üretici firmalarında kullanılıyor. Balluff olarak sunduğumuz bir diğer örnek ise Endüstri 4.0 ve IO Link Master ürünleridir. Bu ürünlerin en önemli özelliği güvenlik elemanları ile herhangi bir sıkıntı olmadan haberleşebilmesidir.”

Ünver, konuşmasına otomotiv üreticilerinin ihtiyaçlarından bahsederek devam etti. Sektörün plastik parça tedariğine ihtiyaç olduğunu söylerken özellikle enjeksiyon makinalarında kullanılan kalıpların ömrü konusunun da önemli olduğuna değindi. Ünver konuşmasına şu şekilde devam etti: “Balluff olarak özellikle enjeksiyon makinalarında kullanılan kalıpların ömrü konusunda proje geliştiriyoruz. Kalıpların kestirimci bakım dahilinde önceden öngörülen bakıma alınması gerekiyor. Şayet herhangi bir kalıp zamanında yenilenmezse bir makina kadar pahalı olabiliyor.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 17:54
YORUM EKLE

Eriş Makina

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını