banner1322
x

TÜYİDER ve ABB, yüzey işlemlerde robotik çözümleri ele aldı

TÜYİDER tarafından ABB Robotik ve İmalat Otomasyon ekibinin katılımıyla düzenlenen “5. TÜYİDER Buluşmaları”nda, yüzey işlemler için robotik çözümler masaya yatırıldı.

TÜYİDER ve ABB, yüzey işlemlerde robotik çözümleri ele aldı
Endüstrideara

TÜYİDER (Tüm Yüzey İşlemler Derneği) tarafından ABB Robotik ve İmalat Otomasyon ekibinin katılımıyla beşincisi düzenlenen “TÜYİDER Buluşmaları”nda, yüzey işlemler için robotik çözümler masaya yatırıldı.

Webinarda ABB Robotik ve İmalat Otomasyon ekibinden İş Birimi Yöneticisi Funda Çorakçı Bilsel, Müşteri Yöneticisi Orhan Nacaklı, Teknik Satış Destek Yöneticisi İlyas Furkan Vural ve Satış Mühendisi Umut Arslan konuşmacı olarak katılarak sunumlar gerçekleştirdi.

Robotik yüzey işlem uygulamalarından örnekler verildiği, zımpara, parlatma, düzeltme ve delme uygulamalarında, her boyutta ve büyük yüzeylerde karmaşık şekilli nesnelerdeki tüm yüzey işlem ihtiyaçları için kullanılan robotik çözüm Sanding Robot Hücresi ile yazılım ekipmanlarının anlatıldığı webinar kapsamında ayrıca, şu konular ele alındı: 3DVM Görüntüleme ve Kalite Kontrol/ yeni nesil kalite kontrol hücresi Flexinspect ve Inspectpack, ABB GSC İtalya Spindle Paketi, Kuvvet Kontrolü, temizleme, yıkama ve çapak alma gibi uygulamalarda kullanılan ABB FlexWasher çözümü.

RobotStudio ve VR ile Sanal Gerçeklik, AR ile Artırılmış Gerçeklik, Bağlantılı Servislerin yanı sıra ABB Boya Robotları ve Proses Paketleri de webinarda katılımcılar ile paylaşıldı.

Webinar, katılımcılardan gelen soruların yanıtlanmasıyla son buldu.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2020, 10:25
YORUM EKLE

Teknorob

Fanuc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını