TOGG'UN ROBOTLARI PROVALARA BAŞLADI

Togg'un "Yeniliğe Yolculuk" hedefinin çekirdeği olan Gemlik tesisinin inşasında hızla sona doğru gelinirken, gövde bölümüne yerleştirilen 160 robot, parçasız provalara başladı.

TOGG'UN ROBOTLARI PROVALARA BAŞLADI
Endüstrideara

Togg tarafından yapılan açıklamaya göre, bu seneni son çeyreği için seri üretime hazırlanan Togg, 18 Temmuz 2020'de başladığı Gemlik tesislerindeki inşaat çalışmalarında sona geliniyor.

Üretim birimlerine ilişkin çalışmaların Mayıs 2022'de tamamlanması amaçlanan tesiste, gövde binasında montajı tamamlanan 160 robot, parçasız üretim denemelerine başladı.

Toplam 250 robotun bulunacağı tesiste, bu senenin temmuz ayı sonunda deneme üretimleri başlayacak.

Aynı çatı altında topladığı fonksiyonları, akıllı ve çevreci özellikleriyle "Bir Fabrikadan Daha Fazlası" olarak nitelendirilen ve toplam 1 milyon 200 bin metrekare açık alan üzerine inşası gerçekleştirilen Togg Gemlik tesisinde boyahane ofisleri de tamamlandı.

Planları dahilinde ilerleyen Togg, 2022’nin son çeyreğinde seri üretime hazır hale gelecek.

Homologasyon testlerinin tamamlanmasının ardından da 2023 senesinin ilk çeyreği sonunda C segmentindeki ilk aracı olan SUV pazara çıkacak. Ardından da yine C segmentindeki Sedan ve Hatchback modelleri üretim sırasına girecek. Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV'nin de aileye katılmasıyla aynı DNA'yı taşıyan ve 5 modelden oluşan ürün gamı tamamlanacak.

Togg, 2030 yılına kadar tek bir platformdan 5 farklı model üretimiyle toplam 1 milyon adet araç üretmeyi hedefliyor. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2022, 13:44
YORUM EKLE

Teknorob

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını