banner1322
x

TAŞIMA UYGULAMALARINDA YÜKSEK TOLERANS SAĞLIYOR

Schmalz'ın yeni geliştirdiği FQE tutucu, kolaboratif ve hafif robotlar dahil olmak üzere birçok taşıma uygulamasında farklı şekil ve boyutlardaki iş parçalarının hızlı ve güvenli tutulmasına imkan veriyor.

TAŞIMA UYGULAMALARINDA YÜKSEK TOLERANS SAĞLIYOR
Endüstrideara

J. Schmalz GmbH, yeni geliştirmiş olduğu FQE tutucu, kolaboratif ve hafif robotlar içinde dahil olmak birçok taşıma uygulaması için uygun olup, farklı şekil ve boyutlardaki iş parçalarının hızlı ve güvenli bir şekilde tutulmasını sağlıyor.

İNSAN-ROBOT İŞ BİRLİĞİNE UYGUN

Bu çok yönlü tutucu, iş parçalarını şekli, boyutu veya konumu ne olursa olsun taşımak için geliştirildi. Kolaboratif robotlarda veya tam otomatik uygulamalarda kullanım için ideal bir çözüm sunuyor.

Otomotiv, cam veya elektronik endüstrisindeki hassas bir şekilde kavrayan ürünlerde olduğu gibi, lojistikte hat sonu paketlemesi için de uygundur. Yeni tutucu, vakum ve üfleme işlevine sahip entegre kontrol valflerine sahip.

Sadece döngü sürelerini kısaltmaya değil, aynı zamanda konturların azaltılmasına da destek oluyor.

Söz konusu özellik insan-robot iş birliği (HRC) için de önemlidir. Schmalz, yeni tutucusunu tasarlarken yuvarlak kenarlara, genişletilmiş bir temas yüzeyine ve olası en düşük çarpma kuvvetlerine odaklandı. Sonuç olarak, yeni tutucu ISO TS 15066 ile uyumlu ve bu nedenle HRC özelliklidir.

Aynı zamanda hafif modüler tasarım, FQE’nin ağırlığını 35 kilograma kadar tutabilecek kadar düşük tutuyor.

ENERJİ VE MALİYET TASARRUFU SAĞLIYOR

FQE, harici vakum jeneratörleri ve X versiyonu ile çalışmak için bir M versiyonunda mevcuttur. X versiyonunda, entegre ecoPump SEP, gerekli vakumu sağlayarak onu enerji açısından verimli ve maliyet tasarrufu sağlayan bir çözüm haline getiriyor.

Özel susturucusu, çevredeki personel için gürültüyü minimumda tutuyor. Sızdırmazlık elemanı olarak kullanıcılar sünger veya vantuz arasında seçim yapabiliyor.

Tutucu 120 x 60 milimetre, 220 x 80 milimetre ve 300 x 130 milimetre boyutlarında mevcut.
 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2021, 08:43
YORUM EKLE

Omron 2

Remax Banner

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını