banner1322
x

SCARA SR serisi ile hassasiyet ve verimlilik sunuyor

Fanuc, küçük robot serisine SCARA robotlarını da ekleyerek sanayinin daha yüksek verimlilik elde etmesinin yanı sıra sanayiyi düşük maliyetli bir çözümle buluşturuyor.

SCARA SR serisi ile hassasiyet ve verimlilik sunuyor
Robot Zirvesi

Fanuc, küçük robot serisine SCARA robotlarını da ekleyerek sanayinin daha yüksek verimlilik elde etmesinin yanı sıra sanayiyi düşük maliyetli bir çözümle buluşturuyor. Seride bulunan SR-3iA ve SR-6iA, montaj ve malzeme işleme uygulamaları için ideal bir seçenek oluyor. 

Tüketici elektroniği, otomotiv bileşenleri, plastikler, laboratuvar otomasyonu, elektrikli cihazlar ve tıbbi cihaz üretimini de içeren geniş bir sektör yelpazesinde kullanılan robotlar;  seç ve yerleştir, montaj, test/kontrol ve paketleme süreçleri için yüksek hızlı, hassas çalışma prensibi sunuyor.

Seri, kompakt tasarımıyla da önemli yer tasarrufu sağlıyor. 

Seride bulunan yeni nesil SR-3iA robot, firmanın montaj ve malzeme işleme uygulamaları için yeni hız ve hassasiyet seviyesini temsil ediyor.  

SR-3iA, 3 kg taşıma kapasitesi, 400 mm yatay ve 200 mm dikey erişim mesafesiyle sanayinin işini kolaylaştırıyor. SR-6iA ile 6kg taşıma kapasitesi, 650mm yatay ve 210mm dikey erişim ile zorlu uygulamalar için avantaj sunarken yeni R-30iB Compact Plus kontrolörünün sunduğu hızlı kurulum, kolay erişim ve kompakt tasarım özellikleriyle esneklik sağlıyor.

Tüm Fanuc robotlarda bulunan ve entegre iRVision, iRPickTool, güç algılama, konveyör takibi, saha haberleşmesi bağlantısı, entegre güvenlik ve çoğu diğer yazılım seçeneklerini de içeren aynı zeka ve güvenilirliği sunuyor.

Firmanın yeni SCARA iRProgrammer yazılımının ara yüzüne tabletler veya masaüstü bilgisayarlar ile tam robot kurulumu ve programlaması için kolay kullanılır bir web tarayıcı üzerinden erişilebiliyor.


 

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2019, 17:29
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Roboride

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını