Robotlarla ne gibi kazanımlar elde etti?

Mobilya sektöründe faaliyet gösteren firma, üretimde hattında tercih ettiği Fanuc robotlarıyla elde ettiği kazanımları açıkladı.

Robotlarla ne gibi kazanımlar elde etti?
EndüstrideAra2

Ahşap mobilya üretimi yapan Romanya firması üretim hattında kullandığı Fanuc robotlarıyla birçok kazanım elde etti.

Romanya’da 120 yıllık tarihiyle ahşap mobilya üretimi gerçekleştiren işletmenin robotlu otomasyona geçişi ile birlikte üretkenliği arttı. 

YÜZDE 60 OTOMASYONA GEÇTİ

Bugün bütün Avrupa pazarına ahşap sandalye tedarik eden firma, sandalye boya hattında yüzde 60 otomasyon sağlarken, Fanuc M-20iA robotlarını kullandı.

Boya hattında iki robot iRvision kamera sistemi ile entegre olarak çalışırken, robotlar üretimde verimlilik, tekrarlanabilirlik, giderlerin minimize edilmesi ve iyileşen kalite şartları gibi önemli kazanımlar sağladı.

YÜZDE 40 TASARRUF ELDE ETTİ

Kurulumun ardından firma, boya maliyetinde yüzde 35-40 civarında bir tasarruf sağladı. Ayrıca çalışanları işlem esnasındaki zararlı maddelerden korunmasıyla, işçi sağlığı ve iş güvenliği açısından kalıcı bir çözüm elde edilmiş oldu. 

Firma yetkilileri, erişim gerekliliklerinin yanı sıra ekipmanlarının üstün güvenilirliği dolayısıyla Fanuc’u tercih ettiklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 18:07
YORUM EKLE

Omron 3

Schunk

Dergiler