“Robotlarla maliyetimizi düşürdük, kapasitemizi artırdık”

Gedik Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gedik, yeni nesil robotik sistemin maliyetlerini düşürdüğünü ve kapasitelerini artırdığını dile getirdi.

“Robotlarla maliyetimizi düşürdük, kapasitemizi artırdık”
Endüstrideara

Üretim süreçlerine robotları entegre eden Gedik Piliç’in Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gedik, yeni nesil robot sisteminin maliyetlerini düşürdüğünün ve kapasitelerini artırdığının altını çizdi. 

Tavukçuluk sektörünün öncü firmalarından Uşak merkezli Gedik Piliç, sektörde üretimine endüstriyel robotları entegre eden öncü firmalar arasına adını yazdırdı.

Üretimde tavuk etini kemikten yüksek basınçlı su ile el değmeden ayırılabilmesine imkan veren robotlar, bu sayede çalışanların bıçakla çalışması gereken yerlerde devreye girerek iş sağlığı ve güvenliğini de üst seviyeye çıkarıyor.

FİRE ORANINI AZALTIYOR, KAZA RİSKİNİ ORTADAN KALDIRIYOR

Kaza riskini azaltan hijyenik bir üretime olanak tanıyan robotlu otomasyon sisteminin avantajlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gedik Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gedik, robotlarla birlikte iş sağlığı ve güvenliğini sağlayarak riskleri minimize ettiklerini dile getirdi.

Kapasitelerinin arttığına, fire oranını azalttıklarına ve ürünlerin belirli standartlara ulaşmasını sağladıklarına dikkat çeken Gedik, tavuğun ağırlığını, enini ve boyunu ölçüp tartan ve basınçlı su ile keserek nihai ürün haline getiren endüstriyel robotlarla, dar alanlarda dahi sağlıklı ve hızlı bir üretim gerçekleştirebildiklerini vurguladı.

DAKİKADA 50 KOLİYİ PALETE DİZİYOR

Siparişlerin robotların yardımıyla otomatik olarak hazırlandığını, dakikada 50 koliyi palete dizen ve insan gücünün ulaşamayacağı hızlarda çalışan robotların paletleme prosesinde sunduğu kolaylıkları anlatan Gedik, personellerinin iş güvenliğini üst seviyelere çıkardığını kaydetti.

Paletleme robotlarının entegrasyonunda yerli bir entegratör firmayla çalıştıklarını belirten Gedik, robotlara önümüzdeki dönemlerde üretimin yanı sıra sevkiyatta da daha fazla görevler üstleneceğini, yatırım planları dahilinde hazırlanmış paletlerin araçlara, robotlarla sevk etmek istediklerini söyledi. 

Gedik, benimsedikleri ve 52 yıllık yolculuklarında değiştirmedikleri “Kendi yemeyeceğimiz ürünü üretmeyiz!” felsefesinin, gelecekte de kesinlikle değişmeyeceğini vurguladı.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2020, 11:04
YORUM EKLE

Omron 3

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını