Robotik teknolojilere odaklanıyor

Mayr, Hannover Messe’de de sergilediği yeni akıllı ROBA ®brake checker modül tasarımı ile robotik teknolojilere odaklandığını gösterdi.

Robotik teknolojilere odaklanıyor
Enerji Zirvesi

Gelişen teknolojiyle birlikte otomasyon kullanım alanlarının her geçen gün artması Mayr® Power Transmission’ın da gözlerini robotik teknolojilere dikmesine neden oldu. Kaplin, kavrama ve fren performans ürün gamlarını büyük bir ölçüde genişleten firma, özellikle sensörsüz bir şekilde emniyet frenlerini izleyen ve besleyen yeni akıllı ROBA® brake checker modül tasarımlarıyla bu hedeflerindeki adımlarını sağlamlaştırdı. 2019 Hannover Messe’de ürünlerini sergileyen firma, büyük bir ilgi görmesinin yanı sıra robotik teknolojiler ve otomasyon alanlarındaki çözümleriyle fark yarattı.

Endüstrinin tüm önemli alanlarında gelişim gösteren robotlar, makinaların ve sistem performansı yoğun operasyonların hızlanması konusunda oldukça işlevsel bir duruma geldiler. Tüm bu gelişmeler taleplerin artması anlamına gelirken tüm firmaların da bu konuyla ilgili çalışmalar yapmasına dair itici bir güç oluşturuyor. Almanya'nın Allgäu bölgesinde bulunan Mauerstetten ilinde konuşlanmış olan tork sınırlayıcı, emniyet freni ve şaft kaplini alanlarında uzman olan Mayr® Power Transmission, ROBA® servostop® serisinde de görüldüğü üzere yüksek performanslı ve küçük emniyet frenlerini müşterilerine sunuyor. Robotik alandaki ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak tasarlanmış olan bu frenler, düşük ağırlıkta ve ince yapıda tasarlanıyor. Tüm bunların yanında yerçekimi yüklü dikey eksenlerin sabitlenmesi için elektromanyetik tasarıma sahip ROBA® linearstop ürünleri ile akışkan gücüne gerek kalmaksızın sürülme imkanı tanıyan bir fren dizaynına sahip olan firma, yağ hidroliği veya basınçlı hava için kompresör ve benzeri ünitelerin olmadığı ya da kullanılmak istenmediği standartlarda kolayca kullanılabiliyor. 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 18:26
YORUM EKLE

Teknorob

Schmalz

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını