PLC Merkezi robotlarla ilgili hizmetleri geliştirecek

PLC, Sürücü ve Operatör panelleri ile endüstriyel robotlarla ilgili mühendislik hizmetleri veren PLC merkezi, yılın ikinci yarısında sunduğu hizmetleri geliştirecek.

PLC Merkezi robotlarla ilgili hizmetleri geliştirecek
Endüstrideara

PLC Merkezi, 2016 yılından beri PLC, Sürücü ve Operatör panellerin haricinde endüstriyel robotlarla ilgili, mühendislik, tamir, satış ve servis hizmetleri veriyor. 2020 yılının başından beridir 2. el robotları yurt dışından ithal ederek satışını gerçekleştiriyor. Bulgaristan’da bulunan PLC Merkezi BG firmasıyla da tamir, satış ve robot satışı hizmeti sunuyor. PLC Merkezi Elektronik Otomasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Engin Altın, 2020 yılı ikinci yarı gündemini bizlerle paylaştı.  

ENDÜSTRİYEL ROBOTLARLA İLGİLİ HİZMETLERİMİZİ GELİŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ     

Salgın süreci boyunca firmamız yüzde 60 kapasite ile müşterilerimize kesintisiz hizmet vermeye devam etti. Ekip arkadaşlarımızla sağlık yönünden bu süreci sorunsuz atlattık. Salgının etkisinin azalması ile temmuz ayında normalleşmeye başladık. Salgından sonra insansız üretimlerin ön plana çıkacağını düşünüyoruz. Bu sebeple gelecek ile ilgili planlarımızda endüstriyel robotlarla ilgili tüm hizmetlerimizi genişletmeyi hedefliyoruz. Firmamız üretim hizmeti veren fabrikalardaki duruş süresini en aza indirmek, bu sebeple oluşan maliyetleri aşağı çekmek amacı ile stoğuna birçok yedek parçalar ve 2.el ürünler koymaya devam etmektedir. Stoğunda 2.el ürünler ve yedek parçalar tutarak tamir süresini dolayısı ile arıza durumunda oluşan kayıpları en aza indirmeyi amaçlamaktadır. Salgın sürecinde fabrikalar uzun süre çalışamadı. Bu sebeple müşterilerimizden arıza ve bakım hizmet talepleri de arttı. Bizler sahada müşterilerimize bakım çözümleri de sunarak arıza oluşumunu en aza indirmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde bizi endişelendiren kış aylarında salgında oluşabilecek artışlardır. Bu artış gerek insan, gerekse iş/para kayıplarına sebep olabilir. Genel olarak bu belirsizliğin 3-4 ay daha süreceği kanaatindeyiz. Bizler bu belirsizlik haricinde bir olumsuz durum görmemekteyiz. Firmamız gerekli tedbirleri alarak, ülkemiz için çalışmaya devam etmektedir.    
 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 18:53
YORUM EKLE

Eriş Makina

Fanuc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını