banner1322
x

Piyanist robotu resitali ile büyülüyor

Dün başlayan Turkish Airlines Sciense Expo Bilim Festivali’nde Ons Makina’nın piyanist robotu, verdiği resital ile izleyenlerin ilgi odağı oluyor.

Piyanist robotu resitali ile büyülüyor
Robot Zirvesi

Türkiye’nin en büyük bilim festivallerinden olan THY 8. Science Expo 2019 Festivali’ne, Ons Makina tarafından geliştirilen piyanist robot damga vurdu.

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ve 2 Mayıs’ta başlayan festivalde, Ons Makina’nın standında sergilediği piyanist robotu verdiği piyano resitali ile ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Ziyaretçilerin yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ta standı ziyaret ederek robotun piyano çalmasını seyretti.

Notaları eksiksiz olarak çalabilen, yüksek hassasiyete sahip robot, insanlarla iş birliği içerisinde çalışabiliyor.

5 MAYIS’A KADAR RESİTALLERİNE DEVAM EDECEK

Bursa merkezli firmanın Robotik Sorumlusu Ömer Çakıcı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada piyano çalan robotlarının kolaboratif robot olduğunu ifade ederek, insanlarla birlikte çalışabildiğini belirtti.

Robotun montaj ve benzeri işlemler gerçekleştirebildiğini söyleyen Çakıcı, “Piyanist robotumuzun resitalini dinlemek isteyenleri standımıza bekliyoruz.” dedi.

Turkish Airlines Science Expo Bilim Festivali, TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 5 Mayıs Pazar gününe kadar devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 12:48
YORUM EKLE

Omron 1

Schmalz

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını