PALETLEME PROSESİNİ OTOMATİZE ETTİ, VERİMLİLİĞİ ARTIRDI

Tara Robotik, ısıtma sistemlerinin önemli üreticilerinden birinde aldığı sistemle panel peteklerinin paletlenmesini otomatize ederek verimliliği artırdı.

PALETLEME PROSESİNİ OTOMATİZE ETTİ, VERİMLİLİĞİ ARTIRDI
Endüstrideara

Tara Robotik Otomasyon tarafından çelik panel radyatör üreticisi bir firmada hayata geçirilen “Radyatör Panel Petek Paletleme Robot Otomasyon Sistemi” projesinde paletleme prosesi otomatize edilerek verimlilik elde edildi.

İki adet 250 kg taşıma kapasitesine sahip ABB’nin IRB 660 modelinin kullanıldığı projede robotlar, farklı boyutlarda sisteme giren radyatörlerin belirlenmesiyle birlikte ürüne özel eylem gerçekleştiriyor. 

GRİPPER İLE GÜVENLİ TAŞIMA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Söz konusu sistemde kaynak hattından çıkan ve testlerden geçen radyatör paneller, ABB paletleme robotu ve özel robot eli aracılığıyla alınarak ahşap paletlere otomatik olarak dizim işlemi yapılıyor. Manyetik gripper sayesinde radyatörlerin güvenli bir şekilde taşınmasına imkan veriliyor.

Hattan çıkan radyatör panel peteklerinin ölçüleri özel ölçüm sistemi ile otomatik olarak ölçüldükten sonra firmanın yazılımıyla robota iletiliyor. Robot, bu bilgi ile fabrika SAP sistemi aracılığıyla haberleşerek söz konusu bilgiye göre radyatör panelleri peteklerinin palete dizilmesini sağlıyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2021, 14:57
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Roboride

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını