Otomasyon süreçlerini yönetiyor

Stäubli'nin iş yerinde bağımsız olarak gezinebilen yenilikçi ve mobil robotik sistemi HelMo, firmaların otomasyon süreçlerini yönetmede önemli bir rol üstleniyor.

Otomasyon süreçlerini yönetiyor
Robot Yatırımları

Hız ve güvenilirliğin yanı sıra hassasiyet gerektiren endüstrilere yönelik yenilikçi ve en iyi çözümler sunan Stäubli, otomotivden gıdaya, medikalden plastiğe farklı sektörler için uygun ürün gamında HelMo ile farklılaşıyor.

YENİLİKÇİ VE MOBİL BİR ROBOTİK SİSTEMİ

Her türlü koşulda ve en zorlu ortamlarda çalışacak veya temiz oda standartlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış Stäubli robotları, performanslarıyla öne çıkıyor.

Bu kapsamda tasarlanan ve geliştirilen HelMo, işyerinde bağımsız olarak gezinebilen yenilikçi ve mobil bir robotik sistemdir.

Çevresini üç entegre lazer tarayıcı vasıtasıyla sürekli olarak izleyebilen robotik sistem, görevlerin tamamıyla otomatik bir şekilde ve yüksek hızda tamamlanmasını sağlayabiliyor. Gerekirse, aynı zamanda insanlarla birlikte de çalışabiliyor.

DOKUNMAYA DUYARLI SAFETY SKIN ÖZELLİĞİ

Yüksek güvenlik gereksinimlerini karşılamak üzere geliştirilen söz konusu altı eksenli robot, CS9 emniyet kontrol sistemi de dahil olmak üzere kompleks bir güvenlik paketi içeriyor. Bir diğer ayırıcı ise “Safety Skin” özelliğidir. Bu dokunmaya duyarlı yüzey, insanlarla doğrudan temas durumunda hemen duruyor.

Bu robotlar, tüm güvenlik fonksiyonlarıyla ve güvenlik kategorisi SIL3-/Ple ile zorlu koşullarda gereksinimleri karşılıyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2019, 20:07
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler