banner1339
x

Omron'un cobot’ları büyümeye devam ediyor

Techman iş birliği ile cobot’larda atılım yapan Omron, yoğun talepten dolayı fabrikasında kapasitesini artırmak üzere hatlarını genişletti.

Omron'un cobot’ları büyümeye devam ediyor
Endüstri 40 Zirvesi

Tayvan merkezli Techman ile kolaboratif robotlar alanında yaptığı stratejik ortaklık anlaşmasının ardından atılım gerçekleştiren Omron, TM serisi kolaboratif robot ailesini piyasaya sürdü.

Lansmanın ardından Omron Corporation, global ölçekte yoğun cobot siparişi almaya başladı ve talep doğrultusunda fabrikasındaki cobot üretim kapasitesini artırmak adına hatlarda genişlemeye gitti.  

İNSAN MAKİNA ARASINDAKİ UYUMU HIZLANDIRIYOR

Omron ve Techman, insan makina arasındaki mükemmel uyumunu hızlandıran kolaboratif robotlar alanında 2018 yılının ikinci yarısından itibaren geçerli olmak üzere ortaklık anlaşması imzalamıştı.

Anlaşma doğrultusunda Omron, dünya genelindeki dağıtım ağı aracılığıyla, ortak marka logosu altında Techman TM serisi kolaboratif robotların küresel pazarlama ve satışını gerçekleştiriyor yanı sıra cobot geliştirme çalışmalarına devam ediyor.

Çeşitli kol uzunlukları ve taşıma kapasitelerine sahip cobot’ları içeren TM serisi toplam 12 farklı kombinasyonu bir araya getiriyor.

INNOVATIVE-AUTOMATION YOLUNDA İLERLİYOR

Mobil robot ve kolaboratif robot pazarına girmesiyle Omron’un,  insan makina iş birliği yoluyla fabrikalara yenilikçilik getirmeyi hedeflediği “innovative Automation!” stratejik konseptine doğru ilerlediği yolda ivme kazanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2019, 08:06
YORUM EKLE

Omron 1

Schmalz

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını