OMRON BARCELONA OTOMASYON MERKEZİ'NİN AÇILIŞINI YAPTI

OMRON açılışını gerçekleştirdiği İspanya Barcelona'daki güncel Otomasyon Merkezi ile geleceğin fabrikasının kapılarını açıyor.

OMRON BARCELONA OTOMASYON MERKEZİ'NİN AÇILIŞINI YAPTI
Endüstrideara

OMRON'un yeniden tasarladığı, aynı zamanda Avrupa'daki ilk otomasyon merkezi olan Barcelona Otomasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. 

Ziyaretçiler, robotik, kalite kontrol, esnek üretim ve yapay zeka dahil olmak üzere OMRON'un tüm endüstriyel otomasyon çözümlerini deneyimleyebilecek, işletmelerini, müşterilerin ve toplumun değişen ihtiyaçlarına göre adapte etme konusunda bilgi sahibi olacaklar. 

AKILLI FABRİKANIN AVANTAJLARINI DENEYİMLEME İMKANI VERİYOR

Barcelona’daki yeni güncellenen ve genişletilen Otomasyon Merkezi, EMEA genelinde müşterilere bağlantılı, otomatikleştirilmiş ve akıllı bir fabrikanın avantajlarını deneyimleme olanağı tanıyor.

Yüksek vasıflı 20'yi aşkın mühendisten oluşan ekip, müşteri ihtiyaçlarına göre uyarlanmış çözümler geliştirmek için yapay zeka ve endüstriyel IoT gibi yeni teknolojilerin kullanımını keşfetmek için dünyanın dört bir yanında bulunan OMRON Otomasyon Merkezleri ile iş birliği yapıyor. Bu ekip, OMRON'un yenilikçi uygulamalarının tüm özelliklerini, yerinde veya uzaktan bağlantı aracılığıyla tanıtabiliyor.

Barcelona Uluslararası Havaalanı'na 20 dakika mesafede olan tesis, 800 metrekareden fazla alandan oluşuyor.

"YENİLİKÇİ ÜRETİM FIRSATLARINI GÖSTERMEYİ AMAÇLIYORUZ" 

OMRON Otomasyon Merkezi Barselona Genel Müdürü Antoni Farràs, yenilenen merkezleriyle ilgili olarak “Üreticilere, sistem entegratörlerine ve makine üreticilerine, işletmelerini müşterilerin ve toplumun değişen ihtiyacını karşılayacak şekilde uyarlamaları için ilham vermeyi amaçlıyoruz. Hedefimiz, yenilikçi üretimin fırsatlarını görmelerine yardımcı olmak. Örneğin, küresel pandemiyi atlatmak ve getirdiği koşulları yanıtlamak için yeni çözümler bularak mevcut zorlukları ele almak...” şeklinde konuştu.

KAPSAMLI BİR PORTFÖY İÇERİYOR

Güncellenmiş tesis, OMRON'un sosyal sorunları çözmek, yaşamları iyileştirmek ve daha iyi bir topluma katkıda bulunmak için tasarlanmış fabrika otomasyon teknolojisinde düşünce lideri olarak itibarını pekiştiriyor. Otomasyon Merkezi sayesinde OMRON, otomasyon konseptlerini, yenilikçi uygulamalar olarak hayata geçiriyor.

Tesisler, OMRON'un entegre, etkileşimli ve akıllı çözümlerden oluşan yenilikçi otomasyon konseptinin tüm özelliklerini sunmak üzere tasarlandı. Söz konusu yenilikçi otomasyon konsepti, küresel mühendislik ve hizmet yetenekleriyle birleştirilmiş kontrol, hareket, vizyon, güvenlik ve robot teknolojilerinin kapsamlı portföyünü de içeriyor.

Farràs, “Üretimde yenilikçi bir partner olarak yeteneklerimizi göstermekten, yeni tasarımdan ve bu sayede sunabildiğimiz muhteşem müşteri deneyiminden gurur duyuyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

GELECEĞİN FABRİKASINA GİDEN YOLU AÇIYOR

Barcelona Otomasyon Merkezi'nde tanıtılan yenilikçi otomasyon uygulamaları, geleceğin fabrikasına giden yolu açıyor. İşte tanıtımların yedi örneği:

1.    Çok ürünlü üretiminin geleceğine hakim olma ve entegre kontrol ile esneklik kazanma

Ölçeklenebilir, modüler bağımsız ve iş birlikçi imalat ile esnek üretim yapabilmek için yapay zeka, hareket, güvenlik, makine görüşü ve robot teknolojilerinin hepsi bir arada kontrolü ile entegre bir çözümü deneyimleyin. 

2.    Yapay zeka duyusal inceleme ile insan duyularını kopyalama ve manuel işlemleri otomatikleştirme 

OMRON'un görüş ve kalite kontrol sisteminde uygulanan akıllı yapay zeka algoritmaları, parçaların durum değişikliklerine esnek bir şekilde yanıt verebilen algılama ve kontrol teknolojisini kullanarak daha önce yalnızca insanlarla mümkün olan görevleri otomatikleştirmeye yardımcı olur.

3.    Esnek ve etkin otomatik  parça alma uygulamaları (Bin-picking) 

Bin-picking uygulamalarını gerçekleştirmek için birlikte çalışan iş birlikçi entegre robotik ve 3D vizyonunu birleştiren bir çözümle tanıtılmaktadır.

4.    Optimum hale getirilmiş güvenlikle makine desteğini otomatikleştirme

Bu tanıtım, iş birlikçi bir robotun desteğiyle takım tezgahlarının çitle çevrilmesi veya yeniden modellenmesi gerekmeden parça eklenmesinin ve çıkarılmasının güvenli otomasyonunu göstermektedir.

5.    Hücresel imalatta insan-makine iş birliğini sağlama

Akıllı hücresel imalat, etkileşimli bir çözüm olarak uyum içinde çalışan robotları ve insanları sergilemektedir. Otonom süreci geliştirme ve hatasız üretim sağlamak için operatör görevleri ile süreçleri canlandırılmaktadır. 
  
6.    Titreşim kesme teknolojisi ile hızlandırılmış sıvı taşıma kontrolü

Titreşim kesme, çoklu rezonans frekanslarını bastırarak yüksek hızlı ürün işlemi sağlar. Bu çözüm, sıvı yüzey eğimini ve akıntısını bastıracak ve daha hızlı ürün taşınmasını sağlayacaktır.

7.    Görsel geri bildirimle yüksek hızlı ve yüksek hassasiyetli hizalama sayesinde süreçleri ve kontrolü geliştirme

Kayış ve zincir esnemesine, torna kafasının ve şasenin yanlış hizalanmasına ve iş parçası deformasyonuna rağmen makine ayarlamaları olmadan optimum çalışmayı sağlar.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2021, 12:10
YORUM EKLE

Teknorob

Schmalz

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını