MEB’den lise ve üniversitelilere robot yarışması

MEB’in düzenlediği 13. Uluslararası MEB Robot Yarışması 10-12 Nisan’da Samsun’da yapılacak. Yarışmaya, lise ve üniversite öğrencileri katılabilecek.

MEB’den lise ve üniversitelilere robot yarışması
Robot Zirvesi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen 13. Uluslararası MEB Robot Yarışması, 10-12 Nisan 2019 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilecek. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) iş birliği ile yapılacak yarışmaya, aynı zamanda Türk İş birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) da destek veriyor.

YARIŞMA 12 FARKLI KATEGORİDE YAPILACAK

Bu yıl 13. kez organize edilecek yarışmaya, Samsun Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu ev sahipliği yapacak. 

Yarışma; Temalı, Çizgi İzleyen, Hızlı Çizgi İzleyen, Sumo, Mini Sumo, Robotino (Hareketli Robotlar), İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), İnsansı Robotlar, Endüstriyel Robotik Kol, Tasarla-Çalıştır, Yumurta Toplama (CarettaCaretta) ve Serbest Proje olarak 12 farklı kategoride düzenlenecek. 

YARIŞMAYA 22 MART’A KADAR BAŞVURULABİLECEK

Teması Endüstri 4.0, sloganı ise “Yapay Zeka” olarak belirlenen yarışmaya, 22 Mart’a kadar başvuru yapılabilecek.

MEB Robot Yarışması ile mesleki ve teknik eğitim kalitesinin üst seviyeye çıkartılması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitim hayatı boyuncu öğrendikleri bilgileri beceriye dönüştürerek ürün geliştirmelerinin yanı sıra girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi hedefleniyor.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2019, 20:06
YORUM EKLE

Omron 3

Fanuc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını