LOJİSTİK SEKTÖRÜNE COBOT HAMLESİ

Universal Robots’un geliştirdiği cobotlar DCL Logistics’in paketleme birimine entegre edildi, yüzde 500 verimlilik elde edildi.

LOJİSTİK SEKTÖRÜNE COBOT HAMLESİ
Endüstrideara

DERYA KUMTEPE - Universal Robots geliştirdiği teknolojilerle farklı sektörlerin ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyor. Universal Robots son olarak DCL Logistics’in paketleme birimine entegre ettiği cobotlarla yüzde 500 verimlilik sağladı. UR10 cobotların kullanıldığı hatta sipariş doğruluğu yüzde 100’e ulaştı ve bu yatırım kendisini 3 ay gibi kısa sürede amorti etti. 

VERİMLİLİK HEDEFİ İÇİN EĞİTİMLER DÜZENLİYOR  

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Universal Robots Türkiye ve MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, geliştirdikleri cobotların üretim, insan kaynağı, verimlilik gibi konularda önem rakamlara ulaşan avantajlar sağladığına dikkat çekti. Cobotların görevlerini hatırlatan Gök, ürün taşıma, kalite kontrol, paketleme gibi birçok süreçte görev aldıklarını özellikle rekabette firmaları öne çıkardıklarını söyledi. Gök, konuşmasına şu sözlerle devam etti. “Cobotlar akıllı telefon kullanabilen herkesin kolayca programlayabileceği bir sisteme sahip. Verimliliği daha da artırmak için online platformlar üzerinden eğitim ve seminer düzenliyerek kullanıcılarımıza kolaylık sağlıyoruz. Farklı sektörlerdeki kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına cevap vermek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Cobotların esnek üretim imkanı, kesintisiz çalışma süresi, maliyet tasarrufu, fiyat rekabeti gibi birçok avantajı bulunuyor.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 11:47
YORUM EKLE

Entek

Schmalz

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını