LİMA ENDÜSTRİYEL 3D GÖRÜNTÜLEME VE ANALİZE YOĞUNLAŞACAK

Lima Endüstriyel Yapay Görme Satış Müdürü Hannes Klehr, katılım sağlayacakları Robot Yatırımları Zirvesi öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

LİMA ENDÜSTRİYEL 3D GÖRÜNTÜLEME VE ANALİZE YOĞUNLAŞACAK
Robot Zirvesi

Lima Endüstriyel Bilgisayar, Zirve’de 3D görüntüleme ve analiz konularına yoğunlaşırken, robot konumlama, lojistik, kalite kontrol ve AGV çözümleri geliştiren veya kullanan firmaları odağına alacak.

Geleneksel endüstriyel robotların, performans düşüklüğü göstermeden 7/24 aralıksız çalışabilen makinalar olduğunu, ancak en büyük dezavantajlarının görme yeteneğinin bulunmamaları olduğunu aktaran Lima Endüstriyel Bilgisayar Yapay Görme Satış Müdürü Hannes Klehr, “Günümüzde oldukça gelişen yapay görme sistemleri robotlara entegre edilerek, bir nevi görme, gördüğünü değerlendirme ve karar verebilme yeteneği kazandırmıştır. Böylece robotlar, pick&place, montaj, kaynak, kalite kontrol, ayıklama, ürün besleme, pozisyonlama, paketleme gibi birçok farklı uygulamada görev alarak daha yaygın bir kullanım alanı bulmuştur.” şeklinde konuştu. Klehr, uzman ve deneyimli kadroları ile robotlara yapay görme, geleneksel metotlar kullanarak veya derin öğrenme ile veriyi işleme ve karar verme yeteneği kazandırılmasında kritik öneme sahip olan endüstriyel kamera, akıllı kamera, kamera modülleri, lens, filtre, aydınlatma ekipmanları, görüntü işleme yazılımı, Vision PC, tek kartlı bilgisayarlar, GPU Modülleri gibi bileşenleri Türkiye pazarına sağladıklarını ifade etti.  

NELER SERGİLEYECEK?

Şirket vizyonlarının, robotlu üretim sektöründe bilinirliklerini artırarak, iş ortakları için projelendirme aşamasından ürün seçimi ve saha entegrasyonuna kadar tüm evrelerde güvenilir bir partner olarak yer almak olduğunu kaydeden Klehr, “Vizyonumuz doğrultusunda, şirketimiz bünyesinde sadece yapay görme teknolojileri üzerine odaklanmış ve çalışan sayısı her geçen yıl artan bir satış/mühendislik ekibimiz bulunmaktadır.” dedi.

Zirve’de 3D görüntüleme ve analiz konularına yoğunlaşacaklarını aktaran Hannes Klehr, “Robot konumlama, lojistik, kalite kontrol ve AGV çözümleri geliştiren/kullanan firmalar özellikle hedefimizin odağında olacaktır. Zirve’ye özel olarak, özellikle AGV ve lojistik uygulamalar için konumlandırdığımız Basler’in Blaze-101 ToF kamerasını, kalite kontrol çözümleri için ise Matrox’un AltiZ yüksek çözünürlüklü lazer tarama ürünlerini sergileyeceğiz. Portföyümüze yakın zaman önce dahil ettiğimiz İsviçreli Photonfocus AG’nin yüksek çözünürlüklü ve yüksek hızlı kameralarını da ilk defa Zirve’de tanıtıyor olacağız.” açıklamalarında bulundu.

"ZİRVE'Yİ BİR FIRSAT OLARAK GÖRÜYORUZ"

Zirve’den beklentilerinin yüksek olduğunu, geçen yıl yapılamadığı için bu yılki Zirve’ye ilginin yoğun olmasını beklediklerini dile getiren Klehr, “Biz de yeni ürünlerimizi sergileyeceğimiz etkinliği, hem mevcut müşterilerimizle yüz yüze yeni projelerini konuşabileceğimiz bir ortam hem de daha önce çalışmadığımız firmalar ile tanışarak ürün ve çözümlerimizi kendilerine sunabileceğimiz bir fırsat olarak görüyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı. 


 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2021, 15:59
YORUM EKLE

Teknorob

Fanuc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını