KOCAER ALANINDA ROBOTİK PAKETLEMEYİ UYGULAYAN İLK MARKA OLDU

Kocaer Çelik, sektöründe robotik paketleme sistemini uygulayan ilk firma olarak öne çıkıyor.

KOCAER ALANINDA ROBOTİK PAKETLEMEYİ UYGULAYAN İLK MARKA OLDU
Robot Zirvesi

Türkiye çelik sektöründe robotik paketleme sistemini ilk uygulayan firma olan Kocaer Çelik, yeni nesil paketleme sistemlerine geçiş sürecinde güçlü mühendis kadrosu ve Ar-Ge çalışmaları ile üç üretim tesisinin tamamını kendi bünyesinde kurdu.

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI'NIN ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

2015 yılında A1 fabrikasında başarılı bir şekilde devreye aldı ve 2017 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Ödülleri’nde büyük ölçekli işletmeler kategorisinde Türkiye’nin önde gelen firmalarını geride bıraktı, sektöründe bir ilki gerçekleştirerek birincilik ödülüne layık görüldü. 

Otomatik paketleme sistemi ardından A2 tesisinde robotik paketleme sistemine geçişte dijitalleşme, verimlilik, iş gücü ve çalışan sağlığı ve güvenliği belirleyici nokta oldu.

A3 TESİSİ İÇİN PAKETLEME PROJESİNE BAŞLADI

Geçtiğimiz yıl itibarıyla A2 fabrikasında başarılı şekilde devreye alınan robotik sistemlerin getirdiği kazanımlar ile birlikte, A3 tesisi için de robotik paketleme projesine başladı. 

AKILLI FABRİKA KONSEPTİNE UYGUN OLARAK YATIRIMLAR YAPIYOR

Kocaer Çelik, robotik paketleme sistemini devreye alarak sektöre öncülük etmekte ve akıllı fabrika konseptine uygun olarak yapılan dijitalleşme yatırımları ile insan gücünden sisteme geçiş süreçlerinde önemli projeler gerçekleştiriyor.

Yapay zeka uygulamaları ve veriye dayalı karar destek sistemleri ile tüm süreçler etkin bir şekilde optimize edilerek yönetmektedir. Bu kapsamda tüm süreçlerdeki operasyonel mükemmelliği artıracak, stratejilerle, süreçlerle, hedeflerle ve yalın üretim felsefesi ile yönetilen bir şirket olmak için kendi tasarladığı metodolojileri hayata geçiriyor. 

İŞ EMİRLERİ TEYİTLERİ SAP MII İLE OTOMATİK ALINIYOR

Çalışanların özgüvenini destekleyen, girişimci ve yenilikçi anlayışı önemseyen bir yaklaşıma sahip olması sayesinde şirket, Endüstri 4.0 çağının temel gerekliliklerine entegre olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Tüm süreçlerinde SAP ile yöneten firma, 2017 yılında inovasyon kategorisinde birincilik ödülü almıştı. Paketleme hatlarındaki robotların üretim iş emirlerinin teyitleri SAP MII sistemi ile otomatik olarak alınabiliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2021, 13:42
YORUM EKLE

Omron 3

Schmalz

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını