Kimya sektöründeki robot uygulamasıyla fark yarattı

Arer Otomasyon Robotik’in kimya sektörüne yönelik verimliliği artıran projesinde, aynı zamanda iş gücünden de tasarruf edilmesini sağladı.

Kimya sektöründeki robot uygulamasıyla fark yarattı
Robot Yatırımları

Arer Otomasyon Robotik’in kimya sektöründe faaliyet gösteren Ateşsönmez Kimya firmasının sabun paketleme hattında gerçekleştirdiği uygulamada Mitsubishi Electric’in 4 eksenli RH-6FH5520 model robotu kullanıldı.

2 HAFTADA DEVREYE ALINDI

Arer Otomasyon Robotik Genel Müdürü Mehmet Akif Arslan, artan üretim verimliliğinin yanı sıra üretimde işgücünden tasarruf edildiğini, projeyi yaklaşık 2-3 hafta içerisinde devreye aldıkları bilgisini verdi.

Taşıma kapasitesi 6 kg olan ve erişim mesafesi 550 mm olan robot, üretim besleme hattı, boyama, paletleme ve kaynak gibi proseslerde tercih ediliyor.

ABB VE MITSUBISHI ELECTRIC İLE İŞ BİRLİKLERİ VAR

Arslan, “Arer Otomasyon Robotik olarak hayata geçirdiğimiz özel projeler arasında; terlik fabrikaları için tasarlanmış olan kalıp içi boyama robotu, tencere fabrikaları için tasarlanmış ürün besleme hattı projeleri, boya robotu, polisaj makinası besleme robotu, zımpara makinası besleme robotu, dondurma fabrikaları için tasarlanmış ürün paketleme ve transfer robotu gibi farklı projeler bulunuyor.” şeklinde konuştu.

ABB’nin robot kol çözüm ortağı ve Mitsubishi Electric’in sistem entegratörü olarak çalışmalarına devam eden firma, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda robotların yazılım, gripper tasarımı ve çalışma senaryolarını hazırlayıp simülasyon haline getiriyor ve onay sonrası üretim programı gerçekleştiriyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 16:28
YORUM EKLE

Secomea

Robot Yatırımları

Dergiler
Partnerler