banner1322
x

Kibele, 2019'da ihracata odaklanacak

Kibele-PIMS, 2019'da robot sistemleri ihracatına odaklanacak. Firma ilk etapta, Kore, Çin, İspanya, Meksika, Güney Afrika’daki pazarını büyütmeye hazırlanıyor.

Kibele, 2019'da ihracata odaklanacak
Endüstrideara

Kibele Satış ve Pazarlama Müdürü Taylan Sevdinli, 2019’da, robot sistemlerinde Güney Kore, Çin, İspanya, Meksika, Güney Afrika’da ihracata odaklanacaklarını açıkladı.

YURT DIŞINDA ROBOTİK EĞİTİM

ST Endüstri Raryo’da Teknoloji Gündemi’nin konuğu olan, Sevdinli, yurt dışında eğitim hizmetleri verdiklerini de belirterek, “Suudi Arabistan’da üniversitelerde robotik kodlama eğitimi de veriyoruz. Yurt dışında bu alandaki eğitim talebi, Türkiye’den daha yoğun düzeyde. Eğitim götürdüğümüz üniversitelerde, gereken tüm robot uygulamalarını da kuruyoruz” dedi.
Sevdinli, Güney Kore, Busan’daki distribütörlerinden; yüzey kontrol cihazları; somun ve cıvata ayıklama sistemlerini anlattı. Robot ve görsel kontrolü bir arada hem ölçümü, hem de çatlak kontrolü yaptıkları sistemlerinin detaylarını paylaştı. 

TÜRKİYE'NİN ROBOTTA YOL HARİTASI...

Sevdinli, bazı Orta Doğu ülkelerindeki robot sistemi  çalışmalarının şova yönelik olduğunu kaydederek, Türkiye’de sensör ve motor çalışmaları konusuna odaklanıp, robotik eğitim sisteminin yaygınlaştırılmasını önerdi. 
 

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 15:58
YORUM EKLE

Entek

Roboride

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını