banner1322
x

Karantinada MotoSim ile simülasyonda gelişime imkan veriyor

Yaskawa, kullanıcılarının gönüllü karantina günlerinde robot simülasyon programı MotoSim ile gelişme sağlamaları amacıyla 44 adet video hazırlayıp ücretsiz erişime açtı.

Karantinada MotoSim ile simülasyonda gelişime imkan veriyor
Enerji Zirvesi

Yaskawa, Covid-19 pandemi sürecinde kullanıcılarının gönüllü karantina günlerini değerlendirmelerini ve kendilerini robotik simülasyon konusunda geliştirmelerini sağlamak amacıyla robot simülasyon programı MotoSim ile ilgili 44 videodan oluşan bir eğitim video serisi hazırladı ve erişime açtı.

Yaskawa Turkey Youtube kanalına yüklenen 44 video ayrıca indirme linklerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

MotoSim EG-VRC temel seviye eğitiminin sunulduğu videolarda, programın indirilmesi, yüklenmesi, proje oluşturma, robot ekleme, örnek çalışmaları açılması, robot erişim modellemesi, 3D ve 2D data ekleme, 3D nesne oluşturma, uzaklık ölçümü yapma, model kütüphanesi kullanımı, pendant kullanımı, menüde ne gibi özelliklerin bulunduğu ve bunlarla neler yapılabileceği, eksen ekleme, eksen grupları tanımlama, touch sense, boyama ayarları ve tek eksen senkron kalibrasyonu gibi videolu eğitimler sunuluyor.

MotoSim VRC; robot yerleşimi, ekipman yerleşimi, çarpma kontrolü, sistem ayarlamaları, sistemin test edilmesi, cycle time hesaplanması, robot erişim modellemesi, kontrolcüye uzaktan erişim, kontrolcü ile dosya paylaşımı, simülasyonun video kaydını alma, robot fonksiyonlarının kullanılması ve fonksiyonel güvenlik birimi (FSU) ayarlamaları ile simülasyon eğitimi sunuyor ve optimum yatırıma imkan veriyor.

“UZAKTAN ERİŞİM İLE PROGRAMLANABİLİYOR”

Simülasyon programına ve video eğitimlere ilişkin bilgiler veren Yaskawa Türkiye Robotik Bölümü Aplikasyon Grup Lideri Emre Pamuk, program sayesinde robotun gerek çevrimiçi gözlemlenebildiğini gerekse bilgisayarlardan uzaktan erişim ile programlanabildiğini söyledi.

Programın üç boyutlu simülasyon ve sanal robot kontrolü gibi birçok özelliği bulunan MotoSim EG ve MotoSim EG VRC olmak üzere iki farklı yazılımdan oluştuğunu ifade eden Pamuk, robot kurulumu ve çalışma sürecini simüle ederek kullanım ve kurulum kolaylığı sağlamak amacıyla geliştirilen programın sınıflarına göre uygun robot seçimini belirleme özelliğinin de bulunduğunu belirtti.

“ADIM ADIM GÖRÜNTÜLERLE ANLATIYORUZ”

Mekanikle programlama kabiliyeti olan müşterilerinden gelen robot kurma talepleri üzerine simülasyon programının öncelikle kurulumunu adım adım anlatan dokümanlar hazırladıklarını ve ücretsiz erişime açtıklarını dile getiren Pamuk, ardından da Covid-19 süreci ile birlikte sosyal izolasyon süreçlerinde çalışanların evden çalışma süreçlerine katkı sağlamak ve vakitlerini daha verimli değerlendirmek adına toplamda 44 adet eğitim videosu oluşturarak adım adım programın temel bilgilerini görüntüler eşliğinde anlattıklarını ifade etti.

MotoSim EG-VRC Robotik Simülasyon Yazılım videolarına aşağıdaki videonun başlığına tıklayarak erişebilir ve indirebilirsiz:


 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 10:32
YORUM EKLE

Omron 2

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını