banner1322
x

HASSAS GIDA ÜRÜNLERİNİ GÜVENLE TAŞIYOR

Schmalz, gıda başta olmak üzere farklı sektörlerdeki ürünleri yumuşak ve hassas olarak kavrayabilen yeni parmak tutucusu OFG'yi pazara sundu.

HASSAS GIDA ÜRÜNLERİNİ GÜVENLE TAŞIYOR
Endüstri 40 Zirvesi

Schmalzgıda ürünleri başta olmak üzere, farklı sektörlerde ürünleri yumuşak ve hassas olarak kavrayabilen yeni parmak tutucusu OFG'yi pazara sundu.

Firmanın geliştirdiği yeni tutucu, meyve-sebzeler, çikolatalı ürünler, donutlar gibi hassas gıda ürünlerinin güvenli olarak taşınmasına imkan veriyor.

İNSAN ELİNİ TAKLİT EDİYOR

Gıda işletme endüstrisine verimlilik ve güvenlik getiren otomatik süreçlerde, bilhassa tutma ve taşıma ekipmanları büyük önem taşıyor.

Doğrudan ürünlerle temas olması nedeniyle hijyenik şartların üst düzeyde sağlanması gerekiyor.

Bu kapsamda Schmalz, paketlenmemiş gıda ürünlerinin otomatik taşıma proseslerine yönelik yeni parmak tutucusu OFG'yi müşterilerin beğenisine sunuyor. İnsan elini taklit eden dört ince ve yuvarlak bükülen parmağı silikon malzemeden yapılan ürünün içindeki basınç arttığı zaman, parmakları kıvrılıyor ve form uyumu oluşturuyor.

Basınç düştüğünde ise geri çekiliyor. Bu durum tutucunun hassas ürünleri dikkatli ve hassas bir biçimde bitişik tepsilere yerleştirmesine olanak tanıyor.

USB YA DA ARAYÜZ ÜZERİNDEN YAPILANDIRILABİLİYOR

Ana gövdesi ve kontrol ünitesi belirli ihtiyaçları karşılamak adına geliştirilen ürünün FDA standartlarına uygun versiyonu hijyen sektöründeki uygulamalar için öne çıkıyor.

Ana gövdesi PET-P malzemesinden yapılan, bilhassa kolay temizlenebilen ürün, alternatif olarak, alüminyumdan yapılan bir ana gövde ile birlikte sunuluyor. Söz konusu model; depo lojistiği ya da montaj yardımı gibi endüstriyel ortamlardaki uygulamalarda kullanılabiliyor.

Merkezi olarak konumlandırılmış bir körüklü vantuz, tercihe göre transfer sırasında kavrama kuvvetini ve dengeyi artırabiliyor. Kontrol ünitesi vakum ve basınç yoluyla açma ve kapama uygularken, kontrol ünitesi parametrelerin USB veya bir seri arayüz üzerinden yapılandırılmasına izin veriyor.

SU VE TOZA KARŞI KORUMA SAĞLIYOR

Kullanıcılar ayrıca bir robot kontrolörünü entegre edebiliyor ve açılma açısı ile kavrama kuvvetini sürekli olarak ayarlayabilir. 

–0,8 ila maksimum 1,6 bar basınç aralığında çalışan, 0.05 saniyelik kavrama hızında ± 0.06 milimetre tekrarlanabilirliğe sahip parmak kavrayıcı, 200°C kadar ısıya dayanıklı ve IP68 koruma sınıfına göre su ve toza karşı korumalı bir yapıda bulunuyor.
 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 16:41
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını