banner1322
x

Fanuc ve Schunk, Bursalı sanayicilerle bir araya geldi

Güçler birliği ilkesine inanan Fanuc ve Schunk, Bursa’da önemli bir organizasyonda sanayicilerle buluştu; demo uygulamaları yaptı, tutucu ve robot sunumu gerçekleştirdi.

Fanuc ve Schunk, Bursalı sanayicilerle bir araya geldi
Endüstrideara

Güçler birliği ilkesine inanan Fanuc ve Schunk, Bursa’da önemli bir organizasyona imza atarak Bursalı sanayicilerle bir araya geldi ve talaşlı imalat ve otomasyon çözümleri konu başlığı altında demo uygulamaları ile robot sunumu gerçekleştirdi.

Demo uygulamaların yoğun olduğu program kapsamında talaşlı imalat sunumu ve çözümleri, alanında uzman kişiler tarafından detaylıca anlatıldı.

Ayrıca Fanuc robot sunumu ile de robot seçiminin nasıl yapılacağı, üretim parkuruna en iyi entegrasyonun nasıl sağlanacağı sorularına katılımcılar, aradığı tüm cevapları buldu. 

QSSR, COBOT'LAR VE ROBODRILL

Fanuc Türkiye adına robot sunumunu gerçekleştiren Fanuc Türkiye Teknik Müdürü Murat Kısa, QSSR (hızlı ve basit robot kurulumlar) hakkında etkinliğe katılan sanayicilere bilgi aktardı.

Firmanın 35 kg’ye kadar yük kaldırabilen kolaboratif serisini tanıtan Murat Kısa, tüm montaj hatlarını otomatik hale getirirken insanların sağlığını koruduğunu söyledi. 

Takım tezgahları özelinde bir konsept oluşturarak kolaylık sağlayan konulara değindiklerini belirten Fanuc Türkiye Makine Satış Müdürü Osman Özgür Bağ, “Yeni nesil ROBODRILL dikey işleme merkezi, 0,7 saniyelik rakipsiz alet değiştirme süresiyle ve 4 kg ağırlığındaki takımları taşıyabilen bir taret ile gelişmiş yeni versiyonlar, pazardaki hem en hızlı hem de en güçlü 5 eksenli CNC makina olarak karşımıza çıkıyor. İster gelişmiş olsun, ister standart, her ROBODRILL gerçek bir yüksek hızlı çok işlevli, dikey işleme merkezi, yüksek performans ve rakipsiz verimlilik sunuyor.” dedi. 

"BURSA'YA ÖNEM VERİYORUZ"

Etkinlik kapsamında konuşan Fanuc Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, “Günümüzde Endüstri 4,0, genel endüstri, otomotiv beyaz eşya, bilişim ve birçok farklı sektörde hedeflere ulaşmak için önemli bir parametre. Bu noktada da sektörün önemli iki firması olarak talaşlı imalat ve otomasyon çözümleri konusunda sahip olduğumuz bilgi birikimi ve tecrübeyi katılımcılarla paylaşmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Yiğit, bu anlamda Bursa’nın oldukça önem verdikleri lokasyonlardan biri olduğuna vurgu yaptı.

"ÇAĞIN İHTİYAÇLARINI BİR ADIM ÖNDEN TAKİP EDİYORUZ"

Schunk Genel Müdürü Emre Sönmez de “Verimimizi artırmaya yönelik ortak çözümlerimizle sektörlerinde lider iki firma olarak gücümüz etkinlik kapsamında katılımcılara gösterdik. Schunk olarak, çağın ihtiyaçlarını bir adım önden takip ederek oluşturduğumuz ürün yelpazemiz ile kullanıcılarımıza hassasiyet, hız ve esnekliğe dayalı çözümler sunuyoruz. Bu anlamda Bursa’da gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik bizler için büyük önem taşıyor.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 11:48
YORUM EKLE

Entek

Schmalz

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını