banner1322
x

Duman emisyon oranını yüzde 40’a kadar azaltın

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, Clearosta ürün grubuyla duman emisyon oranını yüzde 40, kaynak dumanındaki konsantrasyonunu da yüzde 60’a kadar azaltıyor. Yenilikçi örtülü elektrod ve özlü kaynak teli ürün gruplarıyla Clearosta, daha güvenli ve çevreci bir kaynak ortamı sunuyor.

Duman emisyon oranını yüzde 40’a kadar azaltın
Enerji Zirvesi

Otomotiv/ulaştırma, inşaat/altyapı, boru imalat/boru hatları gibi endüstrilerdeki paslanmaz çelik uygulamalarında kullanılan bu elektrod ve özlü teller daha az gözenekli ve kök pasoya uygun oluşlarıyla da dikkat çekiyor.

Kaynak sektörünün öncü kuruluşu Askaynak, iş sağlığı ve güvenliğini üst düzeyde tutmak isteyen işletmeler için Clearosta örtülü elektrod ve özlü kaynak teli ürün gruplarıyla kaynak işlemlerinde oluşan duman emisyon oranlarını en aza indiriyor. Paslanmaz çelik uygulamaları için ideal olan bu ürünler daha kararlı ve odaklı ark transferi sayesinde kaynak profesyonelleri için daha yüksek verim ve kolay kaynak kontrolü sağlıyor. Sahip olduğu kararlı yanış ve standartlara uygun mekanik özelliklerin yanı sıra gazaltı ve tozaltı kaynağında karşılaşılan tipik dezavantajları (yetersiz nüfuziyet, kaynak malzemesinin ana metali sarmaması, cüruf kalıntıları) da ortadan kaldırıyor. Standart sabit voltajda (CV) ve darbeli kaynak modunda çalışırken sahip olduğu iyi ve geri darbe özellikleriyle gazaltı kaynağına göre daha kolay kaynak yapma olanağı veriyor.

E 304L, E 316L ve E 309L ürünlerinden oluşan Clearosta E örtülü elektrod grubu sahip olduğu ProtechTH vakum ambalajı sayesinde elektroda tekrar kurutma işlemi uygulama ve el fırını ile nem almayı önleyen taşıma ünitesine ihtiyaç duyma gibi problemleri ortadan kaldırıyor. Çift örtü teknolojisiyle iç örtü çekirdek teli ile dış örtü arasında oluşan koninin derinliğini artırarak daha iyi ark koruması, yüksek ark ve tutuşma kararlılığı ile düşük sıçramalı ve kararlı damla geçişi sağlıyor.

F 304 L, F 316 L ve F 309 ürünleriyle mükemmel kaynak görüntüsü ve sürekliliği sağlayan Clearosta F özlü kaynak teli grubu ise Kaynak sırasında kararlı yanış ve standartlara uygun mekanik özellikleriyle dikkat çekiyor. Gazaltı ve tozaltı kaynağında karşılaşılan yetersiz nüfuziyet, kaynak malzemesinin ana metali sarmaması, cüruf kalıntıları gibi tipik dezavantajları ortadan kaldırıyor. Standart M21 (Ar + %15-25 CO2) karışım gazı kullanımında gazaltı kaynağına göre daha düşük kaynak maliyeti sunan Clearosta F özlü kaynak teli grubu, standart sabit voltajda (CV) ve Lincoln Electric’in sahip olduğu darbeli kaynak modunda çalışırken gazaltı kaynağına göre daha kolay kaynak yapmaya olanak veriyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2018, 19:24
YORUM EKLE

Omron 2

Roboride

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını