Cobot’larla 8 saatte bin 200 paletleme yapıyor

Elektrik tesisatı ve dağıtım teknolojisi firmalarından Hensel, Universal Robots’un UR10 cobotu ile sekiz saatte bin 200 paketleme ünitesini paletliyor.

Cobot’larla 8 saatte bin 200 paletleme yapıyor
Robot Zirvesi

Çalışanlarla iş birliği içinde çalışabilen ve üretim hattının yanı sıra tesis içinde pek çok alanda programlanarak kullanılabilen cobot’lar, paletleme ve paketleme uygulamalarında kullanıcılarına avantajlar sağlıyor.

Elektrik tesisatı ve dağıtım teknolojisi firmalarından Almanya merkezli Gustav Hensel GmbH ve Co. KG, Universal Robots’un UR10 model cobotu süreçlerine entegre ederek çalışanlarını sıkıcı ve monoton kutu paketleme işlerinden kurtardı.

Firma çalışanları tarafından “James” olarak adlandırılan UR10 cobot, Dahl Automation tarafından ayrı ayrı üretilen bir vantuz kullanarak sekiz saatlik vardiyada yaklaşık bin 200 paketleme ünitesinin paletleme işlemini gerçekleştiriyor.

Yeni mesai arkadaşları James ile birlikte çalışmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren firma çalışanları, farklı alanlarda ve daha önemli işlere odaklanabildiklerini belirtiyorlar.

Cobot James güvenli bir şekilde paletleme yaparken, fabrikadaki çalışanların montaj sistemlerini optimize etmek adına daha fazla vakitleri kalıyor.

Üretim personeli, UR Akademi’nin sanal sınıfında katıldığı çevrimiçi eğitimin ardından UR10’u kolaylıkla programlayabildi.
 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2020, 18:14
YORUM EKLE

Teknorob

Schmalz

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını