Bambi Yatak üretimin her aşamasında robot kullanıyor

Ürünlerin her aşamasında robot kullanan Bambi Yatak, kaynak bölümünden ebatlamaya, CNC kesimden paketlemeye kadar her aşamada bu güçten faydalanıyor. İlk kez 6 yıl önce robotlu üretime geçen Bambi Yatak, ilerleyen dönemlerde robot yatırımına devam etmeyi planlıyor.

Bambi Yatak üretimin her aşamasında robot kullanıyor
Enerji Zirvesi

Bambi Yatak, İzmir Torbalı da 40 bin metrekarelik kapalı alanda 520 kişilik ekibi ile en son teknolojiye sahip üretim bant ve makineleri kullanarak, günlük 100 oturma grubu, 1000 adet yatak, 500 adet baza ve başlık üretimine devam ediyor. Üretim hattında kullandıkları robotların avantajlarını konuştuğumuz Bambi Yatak Yönetim Kurulu Üyesi Emre Gökmen, “Firmamız en iyi sonucu alabilmek için, üretiminde en kaliteli malzeme ile yeni nesil yüksek teknolojiyi birleştiriyoruz” diyor ve kaynak bölümünden ebatlamaya, CNC kesim bölümünden paketlemeye adar her aşamada robotların gücünden faydalandıklarını söylüyor.

SON 6 YILDIR ROBOTLU ÜRETİM YAPIYORUZ

Ülkemizde son yıllarda harekete geçen en önemli sektörlerden birisi olan yatak, sanayi ve teknolojik açıdan her geçen gün hızla büyümekte ve önemi artmaktadır. Yatak sektörü özellikle son 10 yıldır daha önem kazanan, müşteriler tarafından alınmadan önce daha çok araştırılan ve bilinçli tüketicilerin arttığı bir sektör haline geldi. Üretimimizin hemen hemen her aşamasında robotları kullanmaktayız. Kaynak bölümünden, ebatlamaya, CNC kesim bölümünden yatak kapama ve paketlemeye kadar her birimimizde robotları kullanıyoruz. Son 6 yıldır robotlu üretime geçmiş bulunmaktayız. Artan taleple beraber üretim sayımızı arttırmak ilk başlangıç noktamızdır. Tabi ki bununla beraber kalifiye eleman yetersizliği de firmamızı robot alımına sürüklemiş bulunmaktadır. Robot yatırımı yaptıktan sonra öncelikle üretim hızı hissedilir bir şekilde artmıştır. Aynı zamanda üretilen her ürün aynı kalite standardına oturmuştur. Ayrıca 10 kişiden fazla kişinin yaptığı işi bir robot operatörü ile aynı sürede üretebiliyoruz. Bu sürece bizleri zorlayan en önemli faktör kalifiye eleman yetersizliğidir.

ROBOT YATIRIMLARINA DEVAM EDECEĞİZ

Firmamız her geçen gün yenilenmeyi ve yeni teknolojileri takip eden bir firma olmakla beraber robot yatırımlarına devam edecektir. Bizim üretim tesisimizi ve üretim şeklimizi sahada kontrol ederek bizlere rapor hazırlarlar. Daha sonra emsal çalışmalarını bizlere paylaşırlar ve ortak bir paydada buluşarak tesisimize en uygun yatırımı beraber yapmaktayız. Firmamız kurulduğundan bu yana yalın üretim felsefesini benimsemiştir. Ancak bu felsefede israftan kaçınan, karlılığı maksimuma taşıyarak yolunda ilerlerken modernizasyon yatırımlarına hız kesmeden devam etmektedir. Çünkü modernizasyon, yalın üretimin en temel adımlarından bir tanesidir.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 15:43
YORUM EKLE

Omron 1

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını