Avrupa’daki 2. tamir merkezini Türkiye’de açtı

Fanuc, Avrupa’daki 2. Fanuc Tamir Merkezi’ni Türkiye’de açtı. Ek 250 bin avro bütçeyle kurulan merkezde, ilk etapta servo motor ve sürücüleriyle birlikte robot el kumandalarının tamiri gerçekleştirilecek.

Avrupa’daki 2.  tamir merkezini Türkiye’de açtı
Endüstrideara

Fanuc, Lüksemburg’tan sonra Avrupa’daki 2. Fanuc Tamir Merkezi’ni Türkiye’de açtı.  Ek 250 bin avro yatırım bütçesiyle hayat bulan merkezde, ilk etapta Fanuc Alpha, Alpha-i, Beta-i servo motor ve sürücüleriyle birlikte Fanuc Robot el kumandalarının tamirini gerçekleştirilecek.

Merkezde farklı ürünleri tamir etme hedefiyle çalışacaklarını söyleyen Fanuc Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, bu yatırımın FANUC’un Türkiye’ye ne kadar önem verdiğinin önemli bir göstergesi olduğunun altını çizdi. 

Fanuc Türkiye İstanbul Merkez binasının içinde, yaklaşık 500 metrekare alanda Avrupa Merkez Tamir Merkezi ile birebir konseptte oluşturulan Fanuc Türkiye Tamir Merkezi,  birbirinden farklı ürünü tamir etme hedefiyle kuruldu.

İlk etapta Fanuc Alpha, Alpha-i, Beta-i servo motor ve sürücüleriyle birlikte robot el kumandalarının (Teach Pendant) tamir edileceği merkezde, Fanuc Pcb’lerinin (Anakart, Sürücü kartları, I/O kartları) de tamir edileceği açıklandı. 

“ÜRÜN-SERVİS KALİTESİNİ TÜRKİYE'DE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Yüksek bir yatırım bütçesiyle kurulan merkez için açıklamada bulunan Fanuc Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit,  bu yatırım Fanuc'un Türkiye’ye ne kadar önem verdiğinin önemli bir göstergesi olduğunun altını çizdi.

Tamir Merkezi’nin temel hedefinin Fanuc ürün ve servis kalitesinde tamir hizmetini Fanuc standardıyla müşterilerine sunmak olduğunu dile getiren Yiğit, “Biz firma olarak, müşterilerimize sunduğumuz satış sonrası hizmetlere (Servis, Bakım, Eğitim, Retrofit), tamir hizmetini de ekleyerek kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını 360 derece kapsayan bir konsept ile çözme arzusundayız. Kullanıcılarımıza zaman ve maliyet kayıpları yaşatan, anti-profesyonel çözümlerin yerine Fanuc kalitesinde oldukça profesyonel, hızlı ve ekonomik tamir hizmetini koyarak üretim kayıplarını minimize etmek ise diğer hedeflerimiz arasındadır. Fanuc tarafından üretilen orijinal yedek parçalar ve sarf malzemeleri ve test ekipmanlarıyla yapılacak tamirlerde, kullanıcılarımıza sunulacak 1 yıl garanti ile müşteri memnuniyetini arttırmayı hedefliyoruz.” dedi. 

“MOTOR YENİLEME STANDARDINI TÜRKİYE'YE GETİRECEĞİZ”

Firma kullanıcılarının ihtiyacı olan tamir hizmetlerinin yanında ürünlerinde oluşabilecek arızaların kök nedenlerinin de tamir öncesi analizlerde araştırılıp raporlarla sunulacağını sözlerine ekleyen Yiğit, tamir sonrası teknik analizlerin de raporlanarak kullanıcılara sunulduğunu söyledi.

Bu çalışma prensibiyle dataların tamir merkezinin arşivinde yedeklendiğini söyleyen Yiğit, “Özellikle motor tamirlerinde gerçekleştirilecek işlemlerde ürünün tamirinden ziyade yenilenmesi konsepti sunulacak. Yeni kutusunda, tertemiz ve yeni bir motor ile yan yana konduğunda ayırt edilemeyecek şekilde bir yenilemeden bahsediyoruz. Böylece motor tamiri yerine motor yenileme standardını Türkiye’ye getirmiş olacağız.”

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 12:30
YORUM EKLE

Omron 2

Roboride

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını