Avrupa Komisyonu’nda yapay zeka ve robotik sunumu yaptı

HKTM, 26 Kasım’da Brüksel’de gerçekleştirilen H2020'de robotik ve yapay zeka alanındaki proje çağrısı kapsamında olası iş birlikleri için sunum yaptı.

Avrupa Komisyonu’nda yapay zeka ve robotik sunumu yaptı
EndüstrideAra - Haber Detay

HKTM (Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi), 26 Kasım 2019 tarihinde Brüksel Avrupa Komisyonu Cherlamagne Binası’nda gerçekleştirilen “H2020 upcoming calls on Robotics and AI: Information and Brokerage Day” etkinliğine katıldı. 

Belçika’nın Brüksel şehrinde Avrupa Komisyonu tarafından gerçekleştirilen robotik ve yapay zeka alanında bilgilendirme ve aracılık gününde, firma adına Ar-Ge çalışanı Serhat Demirtaş bir sunum gerçekleştirdi.

Demirtaş sunumunda, firmanın ilgili proje çağrılarında muhtemel uluslararası ortaklık için yeterliliği konusunu paylaştı.

PROJE FİKİRLERİNİ SUNMA İMKANI VERİYOR

Avrupa Komisyonu Horizon 2020 kapsamında, Avrupa Komisyonu temsilcileri gün boyunca teklif çağrılarıyla ilgili detayları sunarken, euRobotics temsilcileri ise mevcut Dijital İnovasyon Merkezleriyle ilgili sunumlar da dahil olmak üzere ek bilgiler sundu. 

Avrupa Komisyonu’nun Bilgi Günü ve Uluslararası Proje Pazarı Etkinliği, firmalara, proje fikirlerini veya uzmanlıklarını katılımcılara sunma, konsorsiyumlarını tamamlama veya bir konsorsiyuma katılma konusunda ağ ve iş birliği oluşturma imkanı veriyor.

SERTİFİKASINI, VARANK’IN KATILDIĞI TÖRENLE ALDI

Diğer yandan HKTM, ilk yılını doldurduğu Ar-Ge Merkezi sertifikasını T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ankara’da düzenlenen 7’nci Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Töreni’nde aldı.

Törene, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da katılım gösterdi.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 14:42
YORUM EKLE

Robentex

Schunk

Dergiler