Akkaya: Dijital dönüşüm sürecinde büyük resme bakmalı

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nin son panel konusu KOBİ’ler için robot yatırımıydı. Panelde konuşma yapan Hamle Mühendislik Genel Müdürü Murat Akkaya, dijital dönüşüm sürecinde büyük resme bakmak gerektiğini söyledi.

Akkaya: Dijital dönüşüm sürecinde büyük resme bakmalı
Enerji Zirvesi

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nin son panelinde KOBİ’ler için robot yatırımları konusu ele alındı ve Hamle Mühendislik Genel Müdürü Murat Akkaya görüşlerini paylaştı. Hamle Mühendislik’in Gebze’de kurulduğunu ve endüstriyel otomasyon projeleri yürüttüklerini söyleyen Akkaya, Ar-Ge departmanı kapsamında çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Akkaya konuşmasına şu sözlerle ifade etti: “Ar-Ge departmanı kapsamında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu çalışmalarımız kapsamında Delta Robot ürünümüzü geliştirdik.  Geçmiş döneme baktığımız zaman endüstriyel otomasyon sektöründe faaliyet gösteren tüm firmalar mutlaka KOSGEB’ten destekler aldı. Bugün ise yapılan çalışmaları gördüğüm zaman heyecanlanıyorum.” dedi.


VERİMLİ YATIRIMI NASIL YAPACAĞIZ?
Türkiye’de ve tüm dünyada dijital dönüşüm yaşandığını anlatan Akkaya, Türk firmalarının planlarını bu doğrultuda yapması gerektiğinin altını çizdi. Özellikle yeni yapılan yatırımlarda gelecek yönelik hareket edilmesinin önemini kaydetti. Akkaya konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Biz iki çeşit robot geliştirdik. 200’den fazla robot olduğunu düşünürsek daha fazla çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. Üretim hattına baktığımız zaman yeni teknolojiler, robotik üretimlerine yatırım yaparken üretimlerini bir tık daha yükseltmeleri gerekiyor. Dijital dönüşüm dünyasında nelerin eksik olduğunu fark edip, stratejilerini ona göre belirlemeleri gerekiyor.” 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 10:13
YORUM EKLE

Omron 1

Fanuc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını