eurotec® Ticari Direktörü ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Reha Gür, şirketin yatırım kararlarına ve 2024 hedeflerine ilişkin konuştu.

YATIRIMIYLA ÜRETİM KAPASİTESİNİ YÜZDE 50 ARTIRDI

Eurotec'in gelişen ve değişen dünyayı yakından takip eden bir firma olmasının özellikle Ar-Ge ve teknoloji yatırımlarına yönelik büyük bir önemi beraberinde getirdiğini söyleyerek cümlelerine başlayan Reha Gür, Mart 2021’de devreye aldıkları son teknoloji makine yatırımları ile mevcut üretim kapasitesini yüzde 50 oranında artırdıklarını açıkladı.

“Yeşil Fabrika” projesiyle güneş enerjisi sistemini ve yağmur suyu toplama sistemini devreye sokan eurotec® yanı sıra geri dönüştürülmüş PA üretim tesisini de hayata geçirerek atıkların gerekli proses işlemlerinin ardından yeniden kullanılmasını sağlıyor. Üretimde de karbon ayak izlerini azaltmak amacıyla sürdürülebilir malzeme portföyünü paydaşlarıyla buluşturan eurotec®, yeşil ürün grubunu da farklı uygulamalara özel çözümler sunmak için tasarladı. 

ÜRETİMDE ROBOTLAR ve DİJİTALİZASYON RÜZGARI

D S C 2534

"Üretimimize kurduğumuz yazılım ve ilgili donanımı sayesinde ekstruder hatlarımızdaki tüm proses verileri anlık olarak takip edilebilmekte, tüm kayıtlar grafikler halinde geriye dönük incelenebilmektedir. Bu sayede hem daha önce manuel olarak tutulan kayıtlar otomatize edilmiş hem de proses verileri tüm detayları ile takip edilebilmeye başlanmıştır." diyen Gür, üretiminde 2019 yılında yatırımı yapılan otomatik paketleme makinesi, otomatik paletleme ve streçleme robotu kullandıkları bilgisini paylaştı.

Torbalama, paletleme ve streçleme işlemlerinin tamamen otomatik olarak bu robotlar sayesinde yapıldığını söyleyen Gür, otomatik paketleme hattının kapasitesinin bu şekilde hızlı, hatasız ve otomatik olması sayesinde ergonomi ve çalışma konforunda iyileştirme sağlandığını söyledikten sonra bu yatırımın insan kaynağına olan katkılarını ise "Bu yatırım sayesinde personel üretim verimliliği, kalite ve müşteri memnuniyetine katkı sağlayacak işlere daha fazla odaklanabilmektedir." sözüyle açıkladı.

EUROTEC'İN 2024 HEDEFLERİ

D S C 2471Mühendislik plastiklerinde sürdürülebilirlik ve yenilikçilik anlayışını benimsediklerini söyleyen Gür, bu kapsamda 2024 yılında, üretim süreçlerini daha çevreci yapmak için yoğun bir şekilde çalışacaklarını, atık yönetimi ve enerji verimliliği konusunda daha da gelişmiş ve sürdürülebilir çözümler üreteceklerini, ayrıca yeşil fabrika ve yeşil üretim uygulamalarıyla doğal kaynakların korunmasına da katkı sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

"YAPAY ZEKA DÖNÜŞÜMÜ ROBOTİK SEKTÖRÜNÜ İLERİ TAŞIYACAK" "YAPAY ZEKA DÖNÜŞÜMÜ ROBOTİK SEKTÖRÜNÜ İLERİ TAŞIYACAK"

"Büyük bir özveriyle gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge çalışmalarımızla, sektördeki son trendleri takip edecek ve müşterilerimize her zaman olduğu gibi yine en kaliteli ürünleri sunacağız." diyen Gür, "2024 yılında da başarı merdivenlerini tırmanmaya kararlıyız." diye konuştu.

Editör: Ayşete Yavaş