Yeni Otomasyon Platformundan Geleceğe Yönelik Çözümler Yeni Otomasyon Platformundan Geleceğe Yönelik Çözümler

Yorglass Yönetim Kurulu Başkanı Semavi Yorgancılar, şirketin son dönem yatırımları ve gelecek hedeflerine ilişkin özel açıklamalarda bulundu.

Yorglass Satina, Yorglass Ticari Soğutucu ve Yorglass Beyaz Eşya iş üniteleri altında Türkiye’nin beş farklı şehrinde yer alan yedi fabrikasında üreten Yorglass,  Yorglass Beyaz Eşya ile fırın pano camları, bek tablası, ön kapak camları, fırın iç camları ve buzdolabı raf camı üretimi yapıyor. Geçen yıl Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde çamaşır makinesi kapak camı fabrikasını devreye alan şirket, yatırım değeri 30 milyon euro olan yeni fabrikasıyla, büyük oranda ithalata bağlı olunan çamaşır makinesi kapak camında dışa bağımlılığın önüne geçmeyi hedefliyor. 

Yorglass YKB Semavi Yorgancılar: "Yatırım değeri 30 milyon euro olan yeni tesisimizle büyük oranda ithalata bağlı olunan çamaşır makinesi kapak camında dışa bağımlılığın önüne geçeceğiz”

YORGLASS YENİ TESİSİNE GES YATIRIMI YAPACAK

Semavi Bey bizlerle iş gündemini ve 2023 yılının değerlendirmesini şu sözlerle paylaştı:

"Bizim için 2023 büyük yatırımların yılı oldu. Daha fazla üretmek ve ülkemize katma değer sağlamak amacıyla Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde çamaşır makinesi kapak camı fabrikamızı devreye aldık. Ülkemizin ham madde açısından sahip olduğu zenginliği ve coğrafi konumunun sunduğu ihracat avantajını da göz önünde bulunduruyoruz. Bu kapsamda fabrikamızı mevcut kapasitesinden yüzde 45 yurt içi, yüzde 20 Avrupa üretimi olmak üzere kapasite artışına uygun olabilecek şekilde dizayn ettik. Yatırım değeri 30 milyon euro olan yeni fabrikamızın büyük oranda ithalata bağlı olunan çamaşır makinesi kapak camında dışa bağımlılığın önüne geçmeyi hedefliyoruz. Ayrıca tesisimizin çatısına güneş enerji sistemi kurarak sürdürülebilirlik yönünde attığımız adımlara bir yenisini daha ekleyeceğiz. Güvenilir ve global bir tedarikçi olmanın verdiği sorumluluk ile yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederken, uzun yıllara dayalı inovasyon kültürümüzle sunduğumuz hizmetleri de genişletmeyi sürdüreceğiz."

DİJİTALLEŞMEYİ ŞİRKETİN HER KATMANINDA UYGULUYOR

Güçlü ERP alt yapımız ve SAP S/4Hana sistemi ile dijitalleşmeyi şirketimizin her katmanında uyguluyoruz. Ödüllü SAP projemiz ile tüm ERP süreçlerimizi tek bir kaynak üzerinden yürütüyoruz.

Semavi Bey, yeni üretim hattı, Ar-Ge, tesis ya da teknoloji yatırımı kararı nasıl verdiklerini, yakın dönemde ne tür bir yatırıma imza attıklarını şu sözlerle anlatıyor:

"Sanayici bir şirket olarak en önemli önceliğimiz üretmek. Yatırım kararlarımızı da durmadan üretme ve müşteri memnuniyetini maksimize etme hedefimiz belirliyor. Yatırım perspektifimizin odak noktasında bugünü değil dünü de içerisine alan, geleceğe hizmet verebileceğimiz kapsayıcılık ilkesi yer alıyor. Çağın ihtiyaçlarına cevap veren inovatif ürünlerimizi teknoloji yatırımlarımız ve sürdürülebilirlik odaklı hizmet anlayışımızla destekleyerek fark yaratıyoruz. Yarının teknolojilerini bugünün beklentilerine göre kullanabilme refleksimiz sayesinde doğru zamanda doğru yatırımlara imza atarak hem müşterilerimize maksimum hizmet sağlıyor hem de rakiplerimizden ayrılıyoruz. Pazar ve müşteri ihtiyaçlarını en ince ayrıntısına kadar analiz ederek yatırımlarımızı artan bir hızla ilerletiyoruz. Bu çerçevede üretmeyi, değer yaratmayı, sürdürülebilir bir dünya için çalışmayı sürdürüyor, dijitalleşme yolunda etkin adımlar atarak süreçlerimizi optimize etmeye devam ediyoruz. Güçlü ERP alt yapımız ve SAP S/4Hana sistemi ile dijitalleşmeyi şirketimizin her katmanında uyguluyoruz. Ödüllü SAP projemiz ile tüm ERP süreçlerimizi tek bir kaynak üzerinden yürütürken, gelişmiş müşteri deneyiminden hatasız süreç yönetimine kadar her alanda avantaj elde ediyoruz."

SAP PROJESİNE YATIRIMI DEVAM EDECEK

2024 için yeni yatırım planları ve hedefleri hakkında da konuşan Semavi Bey, sözlerini şu cümlelerle noktalıyor:

"2024 yılı itibarıyla müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerine hızla çözüm üretmek ve ürünlerimizi çeşitlendirmek adına Ar-Ge çalışmalarına daha da yoğun bir şekilde odaklanıyoruz. Rekabette ve yeni dünya düzeninde dijitalleşmenin ne denli önemli bir role sahip olduğu aşikâr. Bu noktada dijitalleşme yatırımlarımızı da hız kesmeden sürdüreceğiz. Geçtiğimiz yıllarda devreye aldığımız ve bizim için katkısı büyük olan SAP projemize de yatırımımız devam edecek."
 

Editör: Ayşete Yavaş