banner1322
x

Yeni seçeneklerle OPTISONIC 7300 biogaz akışölçeri

Metan içeriğinin doğrudan ölçümü ile sıcaklık ve basınç (opsiyonel) sensörleriyle entegre edilmiş akış bilgisayarı aracılığıyla standart koşullarda hacimsel akış hesaplanıyor.

Yeni seçeneklerle OPTISONIC 7300 biogaz akışölçeri
Robot Zirvesi

KROHNE, değişken içerikteki kuru ve ıslak (ham) biogazın ölçümü için OPTISONIC 7300 Biogaz ultrasonik akış ölçerini güncelledi. OPTISONIC 7300 Biogaz; standart sıcaklık sensörünün yanı sıra, artık isteğe bağlı olarak akış tüpü üzerine monte edilmiş bir basınç sensörü ile birlikte de seçilebilir. Entegre akış bilgisayarı ile ek bir sensörün kombinasyonu gelişmiş biogaz ölçümüne olanak sağlamaktadır. Bir biogaz tesisinin işletilmesinde; biogaz gaz motorları için yakıt olarak kullanılırken, biogazın metan içeriğinin değişebilecek olması nedeniyle, metan ve CO2 karışımındaki metan içeriğinin tam olarak bilinmesi gerekebilir. Burada; ses hızının ölçümüne ek olarak bir sıcaklık sensörü aracılığıyla yapılacak sıcaklık ölçümü ile molar kütle hesaplanmakta ve bu sayede metan içeriğinin doğrudan ölçümü gerçekleştirilmektedir. Ayrıca; ek bir basınç sensörü kullanılarak OPTISONIC 7300'ün; standart koşullardaki hacimsel akış değerini hesaplaması da sağlanabilir.

Optimumum uyumluluk için; tüm cihazlar kendi ürün yelpazeleri üzerinden sunulmaktadır:
KROHNE; 0…100 °C aralığındaki uygulamalar için, OPTITEMP TT22 C (Ex-i) sıcaklık transmitteri ile birlikte OPTITEMP TRA-P10 Pt100 sıcaklık sensörü ya da OPTITEMP TT30 C transmitterli bir Ex-d sıcaklık sensörü sunmaktadır. Opsiyonel basınç sensörü ise 0...1,6 bar a aralığındaki bir OPTIBAR P1010 (Ex-i) basınç transmitteridir. OPTISONIC 7300 Biyogaz, DN50, DN80, DN100, DN150 ve DN200 boyutlarında seçilebilir.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 09:58
YORUM EKLE

Delta Vana

Honeywell

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını