banner1322
x

Vestel City’nin üretim hattında Wilo’nun pompaları kullanılacak

Vestel, Manisa’daki otomatik çamaşır ve kurutma makinesi fabrikasının üretim hattı ve idari binalarında kullanmak üzere Wilo’nun pompa sistemlerini tercih etti.

Vestel City’nin üretim hattında Wilo’nun pompaları kullanılacak
Makine Zirvesi

Wilo, yüksek enerji verimliliği sağlayan pompa çözümleriyle Türkiye’nin önemli fabrikaları için çözüm sağlamaya devam ediyor. Bu projelerden biri Manisa’daki Vestel City’de bulunan ve Vestel Beyaz Eşya bünyesinde yer alan çamaşır ve kurutma makinesi fabrikası oldu. Yüksek otomasyon seviyesi ile tüm enerji verilerinin kontrol edildiği fabrikanın ısıtma-soğutma hatlarında Wilo’nun sirkülasyon pompaları, yüksek verimliliğe sahip hidroforları ve parçalayıcı bıçaklı dalgıç pompa sistemleri kullanıldı. 

İLERİ TEKNOLOJİ VE YÜKSEK VERİMLİLİK SAĞLIYOR 

Tamamen Endüstri 4.0’a uyumlu olarak inşa edilen Vestel’in yeni çamaşır ve kurutma makinesi fabrikasında yüksek verimliliğe sahip ürünler tercih ediliyor. Fabrikanın ısıtma, soğutma ve iklimlendirme hatlarında Wilo IL, IPL, IL-E, IP-E sirkülasyon pompaları, yüksek verimliliğe sahip kullanma suyu hidroforunda Helix V pompası, atık su çözümlerinde ise parçalayıcı bıçaklı dalgıç pompa MTH serisi kullanılıyor. Hidrofor sistemleri CC panolar, MTH serisi atık su pompaları ATD pano ile kontrol edilirken, ısıtma-soğutma ve iklimlendirme sistemlerinde panodan frekans konvertörlü ve üzerine entegre frekans konvertörlü pompalar tercih edildi. Bu sayede sistemler fabrika otomasyonuyla iletişim kuruyor ve entegre olarak çalışıyor. Wilo, fabrikanın maksimum enerji tasarrufu sağlanmasına da katkıda bulunuyor.  

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 13:27
YORUM EKLE

Delta Vana

vega

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını