banner1322
x

Test Merkezi ile proses mühendisliğinde yeni bir dönem başlıyor

Asos Proses, Yeni Nesil Proses Mühendisliği için geliştirdiği ve 3 milyon dolar yatırımla hayata geçirdiği Asos Test Merkezi’nin açılışını yaptı.

Test Merkezi ile proses mühendisliğinde yeni bir dönem başlıyor
Endüstrideara

Proses çözümlerinin uluslararası partneri Asos Proses, Yeni Nesil Proses Mühendisliği için geliştirdiği ve 3 milyon dolar yatırımla hayata geçirdiği Asos Proses Test Merkezi’ni, Türkiye’nin önde gelen yatırımcı firmaların katılımıyla gerçekleştirdiği açılış töreniyle hayata geçirdi.

HATASIZ PROSES DÖNEMİ BAŞLIYOR

Firmanın 3 yılı aşkın süredir üzerinde çalıştığı, dünya ile entegre teknolojilerden yararlanarak geliştirdiği, yerli ve yabancı portföyü dışında tüm ihtiyaç sahiplerinin yararlanabileceği 10 bin metrekarelik alana kurulu fabrika bünyesinde yer alan Asos Test Merkezi, bin metrekarelik kapalı alanı ve 3 milyon dolarlık yatırımı ile endüstriyel tesislerin proses süreçlerini sıfır hata misyonu ile yeniden tanımlıyor.

“TÜRKİYE’NİN DEĞERLERİNİ TÜRK MÜHENDİSLİĞİ İLE İŞLİYORUZ”

Asos Proses Genel Müdürü Önder Filiz açılış töreninde yaptığı açıklamada, “Çok kısa zamanda Asos Proses Ar-Ge anlayışı ile hayata geçirdiğimiz Çaykur, İGSAŞ, Eti Maden İşletmeleri gibi Türkiye’nin önde gelen tesislerinde yerli mühendislik ve yerli üretim anlayışımız ile ülke ekonomisine 100 milyon avronun üzerinde katma değer sağladık. Hedefimiz, bu değerleri arttırarak daha da ileriye götürmek ve dünyaya teknoloji ihraç eden bir firma olabilmektir. Uluslararası alanda örnekleri incelenerek, yerel ve global firmaların ihtiyaçları da uzun süre gözlemlenerek ortaya çıkan projemizin, endüstriyel tesis kurulumlarında hatasız işleyişin vazgeçilmez ön adımı olacağından eminiz. Sunacağımız proses çözümleri ile yerli ve yabancı tüm endüstriyel firmaların dikkatini Yeni Nesil Proses Mühendisliği’ne çekmek ve hedef pazarımızı genişletmek arzusundayız.” dedi.

FİRMALARA KATMA DEĞER SAĞLAYACAK

Firma; maden, kimya, biomass, gıda ve gübre gibi sektörlere yönelik gelişmiş mühendislik hizmetleri sunacağı Test Merkezi ile her tesise özel, prosese uygun çözümler üretecek ve sunduğu ayrıcalıklı hizmetler ile şirketlerin birer parçası gibi çalışarak tüm süreçlerde sorumluluk üstlenecek.

Endüstriyel bir tesisin tasarımından, kurulum ve devreye alma aşamasına kadar bütün proses çalışmalarını gerçekleştirebilecek donanıma sahip Test Merkezi, firmalara katma değerli, modern ve çözüm odaklı teknolojiyi en yüksek seviyede sunacak.

Merkezde görev alan deneyimli ve uzman ekibin yanı sıra Proses Laboratuvarı, Pilot Ölçekli Tesis ve Ekipmanlar, Toplantı Salonu ve Ofisler gibi Ar-Ge’yi destekleyici altyapılar da bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2019, 16:39
YORUM EKLE

SMS

Enelsan

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını