banner1322
x

Su seviyesi ve zemin doygunluk bilgilerinin kolay takibi

Adventech Türkiye - Alitek ile su seviyesi ve zemin doygunluğu gibi verileri takip edebilmek acil durum anında kurumların önleyici eylem hızını artırıyor.

Su seviyesi ve zemin doygunluk bilgilerinin kolay takibi
Endüstri 40 Zirvesi

Yağış miktarı, zemin doygunluk derecesi, su seviyesi gibi verileri takip edebilmek; acil durumlarda firmaların ve afet yönetimi kuruluşlarının erken sel uyarısı alarak önleyici eylemler için harekete geçmelerini sağlar. 

Advantech’in WISE-4610 kablosuz sensör uç birimleri ve WISE-6610 Ağ Geçitleri LoRa teknolojisi ile düşük güçlü kablosuz sensör ağları kurulabilir. Bu yapı, verinin merkezi ağ geçitleriyle bilgisayar ya da bulut ortamında raporlanmasına olanak sağlar. Advantech ağ geçitleri, kablolu ve kablosuz veri bağlantısı sağlayabildikleri için birçok farklı alanda konumlandırılabilirler.Kullanılan yazılım, LoRa teknolojisiyle oluşturulan erken uyarı sisteminden alınan verileri, dışarıdan alınan hava durumu raporları gibi farklı kaynaklardan toplanan veriler ile birlikte işlenmesini sağlayabilir. Bu sayede sistem; halkın tahliye edilmesi için anlık SMS bildirimleri gönderme, sinyalizasyon, afet uyarı yayınları yapma ve acil durum müdahale ekiplerini toplama gibi akıllı kararlar verebilir.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2019, 11:19
YORUM EKLE

Delta Vana

vega

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını