SOCAR TÜRKİYE'YE KURUMSAL RİSK YÖNETİMİ ÖDÜLÜ

SOCAR Türkiye, enerji sektöründe risk yönetimi çalışmalarının değerlendirildiği Energy Risk Awards’ta ödüle layık görüldü.

SOCAR TÜRKİYE'YE KURUMSAL RİSK YÖNETİMİ ÖDÜLÜ
Robot Zirvesi

Enerji sektörünün global oyuncularının farklı kategorilerde incelendiği Energy Risk Awards’da SOCAR Türkiye, “Yılın Kurumsal Risk Yönetimi”  ödülünü kazandı.

DEĞERLENDİRME SÜRECİ 12 HAFTA SÜRDÜ

SOCAR Türkiye’yi enerjide risk yönetiminde zirveye çıkaran değerlendirme süreci, Energy Risk Awards uzmanlarının ayrıntılı bilgi talepleri ve karşılıklı görüşmelerle 12 haftada tamamlandı.

Söz konusu süreçte firmanın son bir yılda risk yönetimi alanındaki proje ve uygulamaları ayrıntılı bir değerlendirmeye tabi tutuldu. Risk yönetimindeki uzmanlık, iç görü ve yaratılan faydanın yayılımı incelendi.

"REKABETÇİ BİR KATEGORİDE ZİRVEYE ÇIKMAYI BAŞARDIK"

Alınan ödüle ilişkin değerlendirmelerde bulunan SOCAR Türkiye Risk Grup Koordinatörü Sadig Hajiyev, şirketlerinde risk yönetimini, kurumsal hedeflere ulaşmada destekleyici bir proses olarak uyguladıklarını dile getirerek, şöyle konuştu:

"Karar süreçlerinde yenilikçi uygulamalarımızla çıtayı daha da yükselttik. Aldığımız ödül, bu alandaki yeni proje ve yatırımlarımızın tüm dünyaca izlendiğini gösteriyor. Energy Risk Awards, sektörümüzün global oyuncularının risk yönetimindeki performanslarının incelendiği çok önemli bir değerlendirme. Başvuru sayısı ve katılan şirketler açısından oldukça rekabetçi bir kategoride zirveye yerleşmiş olmamız, en iyi uygulamalara göre kurgulanmış ve etkin bir şekilde uygulanmakta olan risk yönetimi performansımızın net bir göstergesi oldu."

Hajiyev ayrıca, pandemi sebebiyle risk unsurlarının arttığı ve daha fazla belirsizleştiği zor süreçte kazandıkları ödülün ayrı bir anlam ve değere sahip olduğunu sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2021, 08:48
YORUM EKLE

SMS

vega

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını