banner1322
x

Robotlaşmanın meyvelerini 2020’de toplayacağız

Hamle Mühendislik Genel Müdürü Murat Akkaya, Türkiye’nin genç nüfusuyla, teknolojik dönüşümde ve endüstride robotlaşmada en başarılı ülkelerin başında geldiğini söyledi. Akkaya, 2015’te başlayan Atak robot hamlesinin meyvelerini, Türkiye’nin 2020’de toplamaya başlayacağını ifade etti.

Robotlaşmanın meyvelerini 2020’de toplayacağız
Enerji Zirvesi

3. Proses Otomasyonu Zirvesi ve Sergisi’nin üçüncü gününde, ST Endüstri Radyo’da, Dr. Turan Şişman Hamle Mühendislik Genel Müdürü Murat Akkaya ile teknolojik dönüşüm ve endüstride robotlaşmayı konuştu. Akkaya, param var, endüstriyi de satın alırım, yaklaşımının, yatırımcıyı hiçbir yere götürmeyeceğine işaret ediyor. Akkaya, yatırımcının geleceğe yönelik planlamasını yapıp, ihtiyaçlarına yönelik bir çalışma çerçevesinde dönüşmesini öneriyor. Türkiye’nin genç nüfusundan dolayı teknolojik dönüşümde avantajlı olduğuna işaret ederek, “Firmalar, teknolojik dönüşüm ya da kepenk kapatmak arasında tercihlerini yapacaklar” sözüyle, teknolojinin gelecek anlamına geldiğinin altını çiziyor.

Akkaya, 2015’te Türkiye’nin başlattığı Atak Robot hamlesinin meyvelerini 2020’de toplayacağını belirterek, daha hızlı, daha kaliteli, güvenli ve neredeyse sıfır hatayla çalışmanın yolu endüstride robotlaşmadan geçiyor, artık bu olgu çağı yakalamakla eşdeğerde, tespitini yapıyor. Cerrahik operasyonlarda, söz gelimi böbrek operasyonlarında artık büyük kesikler, hastane enfeksiyonu riski, iyileşme süreci ve sonuca yönelik, robotik cerrahi ile çok büyük bir sıçramanın yaşandığına dikkat çekiyor.
 

YORUM EKLE

Delta Vana

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını